Przejdź do głównej zawartości

Marie Brennan - Historia naturalna smoków

O rany długo nie było mnie z opinią kolejnej książki co nie ;) Mam nadzieję, że poprzednie posty z czerwca przypadły Wam do gustu. No ale czas pokazać pierwszą przeczytaną książkę w czerwcu i zabrać się za kolejną. A zatem nie przedłużając zapraszam na opinie dość krótkiej [360 stron] książeczki.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Seria: Pamiętnik Lady Trent
Premiera: 27 luty 2017

-----------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Cały świat, od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi, zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą, jaką dziś znamy, była pogrążoną w książkach młodą kobietą, dzięki swemu zamiłowaniu do nauki, historii naturalnej i tak, smoków, czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie, spisana jej własnymi słowami, prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera, która zaryzykowała swoją reputację, życiowe perspektywy i wątłe ciało, aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym, jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia, oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany, gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć, które mogły zmienić świat na zawsze.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Mam niewątpliwą przyjemność przedstawić Wam książkę z gatunku fantastyki gdzie nie ma magii. Może trochę dziwnie to brzmi gdy mówię o tym gatunku literackim oraz tych stworzeniach które bardzo często są mocno związane z magią, lecz tutaj właśnie nie ma jej wcale chociaż mogę się mylić gdyż nie czytałem jeszcze kolejnych tomów serii. Autorka bardzo realistycznie przedstawiła smoki jako zwykłe zwierzęta, tajemnicze i niebezpieczne ale jednak zwierzęta. Główną bohaterką książki jest Izabela, sławna na cały świat naukowiec i specjalistka od smoków, jednak w tej części poznajemy trudne początki protagonistki. Książka jest pisana w sposób wspomień tak jakby Izabela opowiadała [poprzez kartki książki], swoje początki. Książka jako początek serii jest świetna żeby nie powiedzieć idealna, ma przedstawienie ciekawej bohaterki która na pewno ma jeszcze niejedną tajemnicę, przewidywalny ale dobrze poprowadzony wątek który został zamknięty zanim zaczął irytować. Epilog który otwiera nam drogę do kolejnych części ale nie wymusza ich poznania w celu znalezienia odpowiedzi. I najważniejsze prosty język który nie wymaga od nas magisterek z dziedziny biologi. Gdyby nie to iż mam trochę innych książek do poznania to od razu zacząłbym kolejną książkę, no ale nic straconego może kiedyś w przyszłości.

Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…