Marie Brennan - Historia naturalna smoków

O rany długo nie było mnie z opinią kolejnej książki co nie ;) Mam nadzieję, że poprzednie posty z czerwca przypadły Wam do gustu. No ale czas pokazać pierwszą przeczytaną książkę w czerwcu i zabrać się za kolejną. A zatem nie przedłużając zapraszam na opinie dość krótkiej [360 stron] książeczki.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Seria: Pamiętnik Lady Trent
Premiera: 27 luty 2017

-----------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Cały świat, od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi, zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą, jaką dziś znamy, była pogrążoną w książkach młodą kobietą, dzięki swemu zamiłowaniu do nauki, historii naturalnej i tak, smoków, czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie, spisana jej własnymi słowami, prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera, która zaryzykowała swoją reputację, życiowe perspektywy i wątłe ciało, aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym, jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia, oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany, gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć, które mogły zmienić świat na zawsze.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Mam niewątpliwą przyjemność przedstawić Wam książkę z gatunku fantastyki gdzie nie ma magii. Może trochę dziwnie to brzmi gdy mówię o tym gatunku literackim oraz tych stworzeniach które bardzo często są mocno związane z magią, lecz tutaj właśnie nie ma jej wcale chociaż mogę się mylić gdyż nie czytałem jeszcze kolejnych tomów serii. Autorka bardzo realistycznie przedstawiła smoki jako zwykłe zwierzęta, tajemnicze i niebezpieczne ale jednak zwierzęta. Główną bohaterką książki jest Izabela, sławna na cały świat naukowiec i specjalistka od smoków, jednak w tej części poznajemy trudne początki protagonistki. Książka jest pisana w sposób wspomień tak jakby Izabela opowiadała [poprzez kartki książki], swoje początki. Książka jako początek serii jest świetna żeby nie powiedzieć idealna, ma przedstawienie ciekawej bohaterki która na pewno ma jeszcze niejedną tajemnicę, przewidywalny ale dobrze poprowadzony wątek który został zamknięty zanim zaczął irytować. Epilog który otwiera nam drogę do kolejnych części ale nie wymusza ich poznania w celu znalezienia odpowiedzi. I najważniejsze prosty język który nie wymaga od nas magisterek z dziedziny biologi. Gdyby nie to iż mam trochę innych książek do poznania to od razu zacząłbym kolejną książkę, no ale nic straconego może kiedyś w przyszłości.

Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze