Premiery książkowe lipiec 2018

Bez zbędnego pisania zapraszam Was na zapoznanie się z wybranymi książkami z lipca. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie.


1. Jenn McKinlay - Bluff Point. Zakochani po uszy - 13.07

Pogodna i romantyczna historia dwójki ludzi, którzy mają za sobą trudne doświadczenia w miłości. Gdy Mac znajduje w miasteczku Bluff Point małego boksera, udaje się z nim do Gavina, który jest jedynym weterynarzem w okolicy. Dzięki pieskowi zaczynają mieć ze sobą coraz częstszy kontakt, który zaczyna przeradzać się w uczucie.














2. Erwin Thoma - Tajemna Mowa Drzew - 04.07

Wsłuchaj się w tajemną mowę drzew. Odkryj magię lasu. Książka Erwina Thomy - słynnego austriackiego leśnika i architekta, który zrewolucjonizował myślenie o drzewach i drewnie.
„Drewno ich potężnych pni ogrzewa nas i otacza opieką, a ich korzenie wrastają głęboko w ludzkie serca. Każdy, kto choć raz był świadkiem ścięcia potężnego drzewa, czuł, jak bardzo poruszający to widok. Powalenie rosnącego przez setki lat olbrzyma, nigdy nie będzie dla człowieka obojętne ” – pisze Erwin Thoma.
Las jest dla niego skomplikowanym ekosystemem, społecznym i mądrym organizmem, pamiętającym miliony lat ewolucji. Drzewa natomiast są cudem statyki i architektury. Ich konstrukcja pozwala przetrwać wszelkie kaprysy pogody. Co więcej, drzewa mówią, a współczesny człowiek stracił zdolność słuchania tego, co chcą nam przekazać.
Erwin Thoma postanowił odkryć tajemnice drzew – jako leśnik obserwował je przez lata, jako architekt wrócił do tradycyjnego stolarstwa, wykorzystującego wyłącznie czyste drewno. Stworzył system budowy domów z drewnianych paneli i zadziwił świat!
Czy wiecie, że drzewa zmieniają swoje właściwości w zależności od fazy Księżyca?
Z księżycowego drewna budowano okręty rzymskie, świątynie buddyjskie sprzed setek lat i najdroższe instrumenty muzyczne. Erwin Thoma jako pierwszy postanowił sprawdzić, czy przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość może być potwierdzona naukowo.
Czego od drzew może nauczyć się człowiek, który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu? Tajemna mowa drzew to książka, która nie tylko udzieli odpowiedzi na te pytania, ale dostarczy prawdziwej czytelniczej satysfakcji. Thoma pisze o lasach i drewnie ze znawstwem i wyjątkową mądrością.

3. Jerzy Pilch - Żywego Ducha - 04.07

Żywy duch i duchy
Oto Jerzy Pilch jakiego nigdy dotąd nie czytaliśmy! Ostatni na statku szaleńców
Zagłada cicha jak kot? Potop bez opadów? Terrorystyczny atak z nieba? Globalne wyludnienie? Apokalipsa rozgrywa się w języku. Świat kończy się, bo milknie. Dalekie głuche pożary. Nie ma do kogo gęby otworzyć. Przed aniołem śmierci, który przeszedł przez Warszawę, uchodzi jedynie pisarz — odludek . Można powiedzieć trafił żywy duch na swego. Po kolejnych próbach nawiązania kontaktu z kimkolwiek i gdziekolwiek nie może się dłużej łudzić. Został sam. I to sam w sensie ścisłym.
Co może robić ostatni człowiek na świecie? Wyruszyć przed siebie? Spać w najlepszych hotelach? Bezkarnie wynosić książki z księgarń i markowe ubrania z najlepszych butików? To co zwykle: łudzić się kasą? Pielęgnować samotność, czyli życie? Gorączkowo upajać się własną wyjątkowością? Tylko właściwie po co? A przedtem było po co? Czy przedtem i potem to jest aż tak wielka różnica? Widziadła coś do niego mówią — nie wie co, bo nie wie, czy są z tego świata? A my? Jesteśmy jego urojeniami? — Jerzy Pilch

4. Fiona Mitchell - Pokój Służącej - 04.07

Współczesne Służące.
„Emerald Street”
Głęboko poruszająca i pięknie napisana opowieść o kobietach, które postanowiły walczyć z dyskryminacją i niewolnictwem
Dolly i Tala – dwie siostry pochodzące z Filipin pracują w Singapurze jako pomoc w domach brytyjskich imigrantów. Mieszkają w pokoikach bez okien, usługują, sprzątają i wychowują dzieci swoich pracodawców. Są na każde zawołanie. Dolly zostawiła na Filipinach malutką córkę i żyje nadzieją, że kiedyś ją zobaczy. Tala jest niespokojnym duchem – pewnego dnia odkrywa popularnego wśród zamożnych mieszkańców metropolii bloga z poradami, jak traktować służące i jak wymusić na nich posłuszeństwo. Dziewczyna postanawia walczyć o prawa swoje i innych kobiet. Zakłada konkurencyjnego bloga z detalami opisującego okrutne traktowanie pomocy domowej.
Jak potoczą się losy dwóch sióstr? Czy zbuntowane służące odkryją, kto w internecie je szkaluje?
Wyraziste bohaterki, znakomita fabuła, a przede wszystkim sugestywny obraz codzienności – to największe zalety powieści Fiony Mitchell. Pokój służącej nie tylko bawi i wzrusza, ale też otwiera oczy na wiele wciąż nierozwiązanych problemów naszego świata.
Pasjonująca. Ta przejmująca powieść wydaje się niewesoła, ale są w niej momenty słoneczne i pełne humoru. Odmalowuje niezapomniany obraz realiów życia tych, którzy posiadają w nadmiarze i tych, którzy nie mają nic. Będziecie dopingować przebojową Talę od pierwszych stron powieści.
„Daily Mail”

5. Andy Riley - Król Jaskrawe Gatki i potwór z Krong - 18.07

Najbardziej cwany, najbardziej łebski i najkoszmarniej sympatyczny bohater książek dla dzieci!
Kolejny tom przygód Króla Jaskrawe Gatki!
Coś przerażającego czai się na Pustkowiu Krong – coś z długimi, ostrymi zębami, siedmioma oczami i apetytem na kozy. Ma na imię Wurgl i nie zatrzyma się, dopóki nie pożre wszystkiego na swojej drodze! Kiedy wieści o tej kreaturze docierają do Edwinogrodu, król Edwin decyduje się przemierzyć całą pustynię i pokonać potwora w walce twarzą w twarz. Nawet jeśli nie bardzo wie, co oznacza „twarzą w twarz"…
Spodobały Wam się przygody Króla Jaskrawe Gatki? Fantastycznie! W takim razie nie zwalniamy tempa – zapraszamy do Edwinogrodu, gdzie dzielny władca zmierzy się z przerażającym Potworem z Krong.
To druga – po tomie Król Jaskrawe Gatki i Podły Imperator – część przygód bohatera Andy’ego Rileya, popularnego autora serii bestsellerowych książek rysunkowych. Zawiera wszystko, co trzeba – walkę, zło, minigolf, plujące ogniem ropuchy i humor na każdym kroku.

6. Philip Reeve - Zabójcze Maszyny - 05.07

Pierwszy tom czterotomowego cyklu Zabójcze maszyny, w którym Philip Reeve stworzył jeden z najwspanialszych fantastycznych światów, jakie kiedykolwiek wykreowano.
Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują, walczą i pożerają się nawzajem.
Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i... głodny.
Podczas polowania Wielki Mistrz Cechu Historyków Londynu zostaje zaatakowany sztyletem przez tajemniczą dziewczynę. Życie ratuje mu młody czeladnik. W pogoni za napastniczką zostaje wyrzucony z pędzącego miasta. Na jałowych pustkowiach wielkiego Terenu Polowań ci dwoje, których wszystko dzieli, są zdani tylko na siebie. Wśród przemocy, brutalności i nieustannego niebezpieczeństwa Tom i Hester muszą walczyć o życie i przyszłość świata…


7. Sebastian Fitzek - Noc Ósma - 19.07

Nowy bestseller numer 1 mistrza thrillera psychologicznego



















8. Luke Allnut - Niebo na własność - 09.07

Jack jest oczkiem w głowie rodziców, źródłem ich szczęścia i rodzinnej harmonii. Gdy ma trzy lata, zaczyna zachowywać się niepokojąco. Pojawiają się problemy z utrzymaniem równowagi i mówieniem. Nieśmiałe podejrzenia zmieniają się wkrótce w diagnozę – Jack ma złośliwy nowotwór mózgu. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie dziecka. Zdesperowani i wyczerpani rodzice powoli oddalają się od siebie i kłócą, zamiast wspierać.

Wyjątkowa powieść o uczuciach wystawionych na próbę. Poruszający obraz tego, jak bolesne doświadczenia najpierw doprowadzają do rozpaczy, a potem dają nadzieję, by ponownie zrzucić w otchłań cierpienia. Jednak nawet w najbardziej zdruzgotanym sercu może odrodzić się nadzieja.







9. Patryk Świątek - Weź wyjdź! Sztuka aktywnego wypoczywania

Weź wyjdź i odkryj Polskę, jakiej nie znasz!
• Skąd wziął się piasek nad Bałtykiem?
• Dlaczego Łódź przypomina najsłynniejsze amerykańskie miasta?
• Kto wygrywa w toczącej się w polskich lasach rywalizacji buków i dębów?
• Czy to prawda, że biedna Galicja przodowała w wydobyciu ropy naftowej na świecie?
• Jakich potraw trzeba koniecznie skosztować, będąc na Podlasiu?
Patryk Świątek, współtwórca popularnego bloga Paragon z podróży, zaprasza w fascynującą podróż po Polsce. Przypomina, że prawdziwy odpoczynek dają wędrówka (samotna lub z bliskimi), piękno i harmonia przyrody, szum lasu i cisza pojezierzy. Ale też inspirujące historie ludzi, zaskakujące smaki, nowo poznane słowa i ciągle pobudzana ciekawość świata: szczególnie tego, który niby dobrze znamy.
Weź wyjdź i stwórz unikalną pamiątkę!
Rysuj, koloruj, uzupełniaj, wbij pieczątki, planuj i samodzielnie wytycz własne szlaki! Wędruj z autorem śladami Arkadego Fiedlera, Simony Kossak, Ignacego Łukasiewicza czy Teodory Gulgowskiej. Zapisz emocje i doświadczenia, by móc wracać do nich nawet w najbardziej ponure dni.
Weź wyjdź – prawdziwy odpoczynek jest bliżej niż myślisz!
Patryk Świątek – podróżnik, współautor bloga Paragon z podróży, laureat nagrody głównej w konkursie Blog Roku, autor książki Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście.

10. Wojciech Lada - Polscy Terroryści - 09.07

TERRORYŚCI CZY PATRIOCI? PO TRUPACH DO WOLNOŚCI
W głośnym zamachu na pociąg w Bezdanach bierze udział Piłsudski i trzech późniejszych premierów Polski. Przyszły prezydent Mościcki konstruuje bomby. Zwykli robotnicy zabijają po godzinach. Polityczni awanturnicy porywają się na najbardziej brawurowe akcje. Charyzmatyczni liderzy organizują siatkę konspiracji i tajne kursy wojskowe. Wszyscy są gotowi zginąć za wolność Polski.
Działali w tajemnicy. Wtapiali się w tłum. Uderzali z zaskoczenia. Przeprowadzali zamachy na rosyjskich przywódców, strzelali do carskiej policji. W domach produkowali bomby, pod łóżkami ukrywali broń, spiskowali pod nosem zaborcy.
Mówili o sobie: bojownicy, rewolucjoniści.
Dziś nazwalibyśmy ich terrorystami.
WOJCIECH LADA – dziennikarz. Zajmuje się historią, muzyką i literaturą. Najdłużej związany był z dziennikiem ”Życie Warszawy”, ale regularnie pisywał też do tygodników opinii, pism i portali muzycznych, a także miesięczników historycznych. W 2010 r. opublikował książkę Wielkie ucieczki, poświęconą nielegalnemu przekraczaniu granic PRL-u.

Komentarze