Sylvain Neuvel - Przebudzeni Bogowie

Cześć, dziś przychodzę do was z opinią drugiego tomu pewnej serii której pierwszy tom czytałem w grudniu 2016 opinia tutaj. Muszę się wam przyznać, że zapamiętałem z niej do dnia dzisiejszego tylko ogólne informacje. Szczerze to moja krótka opinia dotycząca pierwszego tomu jest tak słaba iż nie mogę wam jej polecić w przeciwieństwie do książki. No ale przejdźmy do części drugiej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

 Wydawnictwo: Akurat
Seria: Archiwa Temidy
Premiera: 30 maj 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Pasjonująca kontynuacja „Śpiących gigantów” – jednej z najlepszych książek o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją.

Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu, ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych. Najpotężniejszą bronią jest wiedza – odpowiednio wykorzystana może stać się kluczem do władzy nad Ziemią, a może nawet nad gwiazdami.

źródło opisu: Akurat, 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 Druga część serii "Archiwa Temidy", która urzekła mnie sposobem narracji. Chodzi mi o to iż książka jest tak jakby zbiorem dokumentów jak na przykład fragmenty osobistych notatek pewnych osób", czy transkrypcje rozmów lub elementy przemówień i tak dalej. Nie jest to książka dla każdego. Nawet nie wszyscy fani sci-fi mogliby czuć się usatysfakcjonowani takim stylem jednak trzeba przyznać iż jest on umiejętnie poprowadzony. Akcja książki dzieje się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części i nie jest to spojler gdyż dość szybko dowiadujemy się o tym. KOZ, czyli Korpus Obrony Ziemi, dzięki uruchomionemu robotowi, tytułowej Temidzie jest na ustach wszystkich a piloci obsługujący robota pełnią rolę celebrytów. W pewnym momencie pojawia się zagrożenie którego tu nie przytoczę ale możecie być pewni iż rola KOZ jest duża w poradzeniu sobie z nim. Autor w tej środkowej części serii wprowadził kilka zwrotów akcji które zaskoczyły mnie. Były one prawdopodobne ale ja przyzwyczajony do innych książek tego gatunku nie brałem ich pod uwagę, mimo, że są one logiczne. Zakończenie tomu wbiło mnie w fotel i już w tej chwili wiem iż nie pozostwie tej serii w takim stanie i na pewno przeczytam część trzecią. Nie zazdroszczę autorowi, gdyż tą częścią tak bardzo podniósł poprzeczkę oczekiwań co do zamknięcia serii iż ciężko mu będzie im sprostać. Chociaż po cichu liczę na to iż mu się uda.link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4849878/przebudzeni-bogowie

Komentarze