Przejdź do głównej zawartości

Sylvain Neuvel - Przebudzeni Bogowie

Cześć, dziś przychodzę do was z opinią drugiego tomu pewnej serii której pierwszy tom czytałem w grudniu 2016 opinia tutaj. Muszę się wam przyznać, że zapamiętałem z niej do dnia dzisiejszego tylko ogólne informacje. Szczerze to moja krótka opinia dotycząca pierwszego tomu jest tak słaba iż nie mogę wam jej polecić w przeciwieństwie do książki. No ale przejdźmy do części drugiej.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

 Wydawnictwo: Akurat
Seria: Archiwa Temidy
Premiera: 30 maj 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Pasjonująca kontynuacja „Śpiących gigantów” – jednej z najlepszych książek o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją.

Ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu, ale Rose Franklin i jej towarzysze z Korpusu Obrony Ziemi nie zamierzają się poddać. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych. Najpotężniejszą bronią jest wiedza – odpowiednio wykorzystana może stać się kluczem do władzy nad Ziemią, a może nawet nad gwiazdami.

źródło opisu: Akurat, 2018

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 Druga część serii "Archiwa Temidy", która urzekła mnie sposobem narracji. Chodzi mi o to iż książka jest tak jakby zbiorem dokumentów jak na przykład fragmenty osobistych notatek pewnych osób", czy transkrypcje rozmów lub elementy przemówień i tak dalej. Nie jest to książka dla każdego. Nawet nie wszyscy fani sci-fi mogliby czuć się usatysfakcjonowani takim stylem jednak trzeba przyznać iż jest on umiejętnie poprowadzony. Akcja książki dzieje się dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części i nie jest to spojler gdyż dość szybko dowiadujemy się o tym. KOZ, czyli Korpus Obrony Ziemi, dzięki uruchomionemu robotowi, tytułowej Temidzie jest na ustach wszystkich a piloci obsługujący robota pełnią rolę celebrytów. W pewnym momencie pojawia się zagrożenie którego tu nie przytoczę ale możecie być pewni iż rola KOZ jest duża w poradzeniu sobie z nim. Autor w tej środkowej części serii wprowadził kilka zwrotów akcji które zaskoczyły mnie. Były one prawdopodobne ale ja przyzwyczajony do innych książek tego gatunku nie brałem ich pod uwagę, mimo, że są one logiczne. Zakończenie tomu wbiło mnie w fotel i już w tej chwili wiem iż nie pozostwie tej serii w takim stanie i na pewno przeczytam część trzecią. Nie zazdroszczę autorowi, gdyż tą częścią tak bardzo podniósł poprzeczkę oczekiwań co do zamknięcia serii iż ciężko mu będzie im sprostać. Chociaż po cichu liczę na to iż mu się uda.link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4849878/przebudzeni-bogowie

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…