Stąd ten cytat


 Kolejny miesiąc i kolejne przedstawienie Wam książki w trochę innym stylu. Mam nadzieję, że jeszcze nie znudziłem Was takim sposobem przedstawiania produktów gdyż mam jeszcze kilka[dziesiąt] książek pod ten temat ;)

Dodatkowo macie również kawałek audiobooka z przedstawianą pozycją czytane przez Jarosława Boberka.1.

Pamiętam, że się obudziłem, mogło być chyba wczesne popołudnie. Otworzyłem oczy, zobaczyłem nad sobą niebo. Było błękitne, lekko zachmurzone, powietrze ciepłe, i natychmiast uzmysłowiłem sobie, że jak na kwiecień jest zbyt ciepło.


2.

Stopniowo uzmysławiałem sobie własne położenie. Jeśli to nie był sen - a na to trwałby zdecydowanie za długo - to rzeczywiście znalazłem się w 2011. Zatem przebywałem w świecie, który był mi całkowicie nieznany, i musiałem przyjąć, że podobnie ja też stanowiłem dla tego świata element nowy. 


3.

Wyglądało na to, że Rzesza Niemiecka ustąpiła miejsca tak zwanej Republice Federalnej, którą kierowanie według wszelkiego prawdopodobieństwa podlegało kobiecie, aczkolwiek powierzane było już także innym panom.

4.

Terytorium Rzeszy wyglądało na mocno okrojone, jednakże państwa ościenne w znacznej części pozostały te same, ba, nawet Polska najwidoczniej wiodła nadal swą sprzeczną z naturą egzystencję nieuszczuplona terytorialnie, a częściowo wręcz na dawnym obszarze Rzeszy! [...] W tej sytuacji mogłem sobie przecież darować całą tę wojnę!

Komentarze