Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie maj 2018

Czy Wam również ta pierwsza połowa 2018 tak dziwnie szybko zleciała? Nie wiem czy to nawał pracy czy może coś innego ale wydaje mi się iż dopiero co robiłem podsumowanie 2017 roku a tu już coś takiego. No dobra a zatem zobaczmy ile i jakie książki gościły na blogu w maju ;)

1. Suren Cormudian - Wędrowiec
2. Stephen King, Richard Chizmar - Pudełko z guzikami Gwendy
3. Jarosław Grzędowicz- Pan Lodowego Ogrodu tom 1
4. Jarosław Grzędowicz- Pan Lodowego Ogrodu tom 2
5. Jarosław Grzędowicz- Pan Lodowego Ogrodu tom 3
6. Jarosław Grzędowicz- Pan Lodowego Ogrodu tom 4
7. Jarosław Grzędowicz - Księga Jesiennych Demonów

Jak możecie z łatwością zauważyć ten miesiąc upłynął pod znakiem twórczości Jarosława Grzędowicza. Oprócz tych książeczek przeczytałem jeszcze jedną która nie została zamieszczona gdyż jej opinia poleciała bezpośrednio do autorki a jako iż był to ten rodzaj opinii to dużo bardziej niż zwykle skupiałem się na niedociągnięciach w tej książce a taki tekst mógłby zostać błędnie odebrany jako gorszy niż jest w rzeczywistości. Jednak wracajmy do przyjemiejszych elementów. W tym poście macie zdjęcia oraz krótki tekst na temat nowego wydania klasycznej już książki H. G. Wellsa pod tytułem "Wojna Światów", książka została przeze mnie przeczytana przed napisaniem tego tekstu ale jej również nie umieściłem w wykazie gdyż nie pisałem o zawartości książki a skupiłem się na zewnętrzu [jak to facet]. Zapomniałbym, zamówiłem również pakę książek [post tutaj], i zamieściłem filmik z otwarcia paczki w serwisie społecznościowym, niestety jeszcze nie przeczytałem tych książek a jedna z nich została przeze mnie uwolniona i powędrowała dalej. Mam nadzieję, że osoba do której ona trafiła [dostałem zawiadomienie o doręczeniu], nie będzie rozczarowana.

A jak Wam minął maj? Czy te wysokie temperatury nie sprawiają iż nie macie ochoty na nic innego tylko leżeć na tarasie oraz popijać zimne drinki [gdybym miał miliony na koncie to tak bym robił]? Sekcja komentarzy jest cała Wasza, z chęcią przeczytam każdy z nich.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…