Suren Cormudian - Wędrowiec

No dobra koniec tej ściemy i czas zabrać się za czytanie książek. Ta akurat została przeze mnie zaczęta jeszcze w kwietniu ale nie miałem czasu jej dokończyć ;) Mała uwaga, książka pochodzi z projektu "Uniwersum Metro 2033", i jeśli nie odpowiada Wam klimat przeddstawiony w tych produkcjach to możecie śmiało darować sobie dalszy ciąg tego posta.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Cykl: Z skraju na skraj
Seria: Uniwersum Metro 2033
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 15 luty 2018

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

„Ludzkość musiała przejść przez czyściec, by wydać z siebie nowy podgatunek, który reprezentował teraz ten Wędrowiec. Jest czysty w swoich zamiarach. Szczery. Dobry. Niemal święty”.
Moskiewskie metro, rok 2033. Po długiej wyprawie na powierzchnię stalker Siergiej Minimalny wraca na Tulską, swoją macierzystą stację. Tam staje się uczestnikiem tajemniczych wydarzeń, które zwiastują śmiertelne zagrożenie dla ocalałych pod ziemią i w ruinach Moskwy. Chcąc ich uratować, Minimalny – wraz z nieoczekiwanym partnerem – podejmuje się karkołomnej misji.
***
Wędrowca czyta się jednym tchem. Bohaterowie są tak autentyczni, że w kilka minut staną się twoimi najlepszymi kumplami. Powieść ma wyjątkowy klimat i wciąga niepowtarzalną fabułą; jest przy tym pełna akcji i zagadek. W metrze Surena, jak w życiu, jest wszystko: radości, zmartwienia, bolączki, lęki. To żywa i prawdziwa książka. Zaręczam, że wam się spodoba.
Dmitry Glukhovsky
Do każdego egzemplarza Wędrowca dołączany jest gratis – postapokaliptyczne opowiadanie Dmitrija Glukhovsky’ego Koniec drogi (w postaci osobnej książki).

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/wedrowiec/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Minimalny, stalker samotnik zbierający w postatomowej Moskwie elemetny które przydadzą się społeczności metra. W wyniku pewnych niezwykłych okoliczności poznaje tajemniczego Wędrowca. Razem z nim udają się w pościg za niebezpieczeństwem które może zniszcyć całe metro. Bardzo przypadł mi do gustu bohater książki mimo kilku momentów w których kłóciłbym się z nim to da się go lubić. Mocnym punktem książki, oprócz samego metra ale to pomijamy ze względu na ogólny projekt serii, jest postać Wędrowca. Nie będę Wam zdradzać jego tajemnicy ale mogę
zagwarantować, że warto czytać tę pozycję do końca. W samej książce spędzimy na powierzchni więcej czasu niż we wszystkich częściach oryginalnej trylogi razem wziętych i w związku z tym poznamy więcej jej mieszkańców. Czas w którym rozgrywa się akcja jest równoznaczny z tym co dzieje się podczas "Metro 2033", nie jest to powiedziane wprost ale możemy domyślić się tego czytając między wierszami w trakcie rozmów głównego bohatera z innymi. 
Spędziłem przy tej pozycji miłe chwile i nie nudziłem się ani razu. Jest to dobra pozycja i fani uniwersum na pewno nie będą zawiedzeni.

Profil książki na lubimy czytać:

Komentarze