Przejdź do głównej zawartości

Suren Cormudian - Wędrowiec

No dobra koniec tej ściemy i czas zabrać się za czytanie książek. Ta akurat została przeze mnie zaczęta jeszcze w kwietniu ale nie miałem czasu jej dokończyć ;) Mała uwaga, książka pochodzi z projektu "Uniwersum Metro 2033", i jeśli nie odpowiada Wam klimat przeddstawiony w tych produkcjach to możecie śmiało darować sobie dalszy ciąg tego posta.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Cykl: Z skraju na skraj
Seria: Uniwersum Metro 2033
Wydawnictwo: Insignis
Premiera: 15 luty 2018

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

„Ludzkość musiała przejść przez czyściec, by wydać z siebie nowy podgatunek, który reprezentował teraz ten Wędrowiec. Jest czysty w swoich zamiarach. Szczery. Dobry. Niemal święty”.
Moskiewskie metro, rok 2033. Po długiej wyprawie na powierzchnię stalker Siergiej Minimalny wraca na Tulską, swoją macierzystą stację. Tam staje się uczestnikiem tajemniczych wydarzeń, które zwiastują śmiertelne zagrożenie dla ocalałych pod ziemią i w ruinach Moskwy. Chcąc ich uratować, Minimalny – wraz z nieoczekiwanym partnerem – podejmuje się karkołomnej misji.
***
Wędrowca czyta się jednym tchem. Bohaterowie są tak autentyczni, że w kilka minut staną się twoimi najlepszymi kumplami. Powieść ma wyjątkowy klimat i wciąga niepowtarzalną fabułą; jest przy tym pełna akcji i zagadek. W metrze Surena, jak w życiu, jest wszystko: radości, zmartwienia, bolączki, lęki. To żywa i prawdziwa książka. Zaręczam, że wam się spodoba.
Dmitry Glukhovsky
Do każdego egzemplarza Wędrowca dołączany jest gratis – postapokaliptyczne opowiadanie Dmitrija Glukhovsky’ego Koniec drogi (w postaci osobnej książki).

źródło opisu: http://www.insignis.pl/ksiazki/wedrowiec/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Minimalny, stalker samotnik zbierający w postatomowej Moskwie elemetny które przydadzą się społeczności metra. W wyniku pewnych niezwykłych okoliczności poznaje tajemniczego Wędrowca. Razem z nim udają się w pościg za niebezpieczeństwem które może zniszcyć całe metro. Bardzo przypadł mi do gustu bohater książki mimo kilku momentów w których kłóciłbym się z nim to da się go lubić. Mocnym punktem książki, oprócz samego metra ale to pomijamy ze względu na ogólny projekt serii, jest postać Wędrowca. Nie będę Wam zdradzać jego tajemnicy ale mogę
zagwarantować, że warto czytać tę pozycję do końca. W samej książce spędzimy na powierzchni więcej czasu niż we wszystkich częściach oryginalnej trylogi razem wziętych i w związku z tym poznamy więcej jej mieszkańców. Czas w którym rozgrywa się akcja jest równoznaczny z tym co dzieje się podczas "Metro 2033", nie jest to powiedziane wprost ale możemy domyślić się tego czytając między wierszami w trakcie rozmów głównego bohatera z innymi. 
Spędziłem przy tej pozycji miłe chwile i nie nudziłem się ani razu. Jest to dobra pozycja i fani uniwersum na pewno nie będą zawiedzeni.

Profil książki na lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…