Przejdź do głównej zawartości

Jarosław Grzędowicz - Księga Jesiennych Demonów

Powracam do Was z kolejną książką wydaną z serii "mistrzowie polskiej fantastyki" i na jakiś czas odpuszcze sobie tę kolekcję [znaczy, oczywiście chce ją miec u siebie i kupuję na bieżąco], i w chwili obecnej skupię się na innych książkach. Ale nie wybiegajmy tak bardzo do przodu. Pomówmy o opowiadaniach zawartych w tej książce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 20 czerwca 2014

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Wierzysz w demony? Większość ludzi nie wierzy.
Niesłusznie. Demony istnieją. I potrafią zniszczyć twoje życie. Tylko dlatego, że na kogoś musiało paść. A może kiedyś wszedłeś w ich sfery lub po prostu zwróciłeś na siebie ich uwagę zbytnim optymizmem? Może uśmiechnąłeś się w złym momencie? A teraz dziwisz się, że życie wali ci się na głowę...
„Księga jesiennych demonów” to książka o wszystkim, co niezwykłe; o wszystkim, co nie powinno się zdarzyć w życiu normalnego człowieka. A jednak się zdarza.
Proste rozwiązania są dla prostych problemów. Dla ciebie jest Księga.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/ksiega-jesiennych-demonow/519

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 Zestawy opowiadań mimo iż przyjemnie [w większości] i szybko się je czyta to już napisać jakąś opinię nie jest tak prosto. Wiecie opowiadania rządzą się własnymi zasadami i to co przy książkach byłoby wadą tu jest gdyby autor próbował je rozwinąć to zaraz zostałby podejrzany o rozbijanie się na drobne zamiast zmierzać do celu oraz gubieniu gdzieś w natłoku wątków czy bogactwie postaci głównego nurtu fabuły. Ta książeczka jest teoretycznie zbiorem pięciu opowiadań mówię teoretycznie gdyż tak naprawdę zostały one bardzo umiejętnie wplecione w jeszcze jedno opowiadanie. Dla osób które czytały książkę "Azyl", mam informację iż jedno z opowiadań będących w tamtej książce również tutaj się pojawia, nie wiem która książka powstała najpierw [przynajmniej w momencie pisania tego tekstu], więc wolę ostrzec przed takim "deja vu", jednak tylko jedno opowiadanie i zostało jeszcze wiele których prawdopodobnie nie znacie. Ja przeczytałem tę książkę w jeden dzień, ale to jestem ja u którego w kolejce czeka pięć książek w wersjach fizycznych i obszerna półka ebooków. Jeśli lubicie styl tego autora i pewien specyficzny typ humoru to książka jest dla Was. Ja osobiście nie roześmiałem się ani razu ale przez pogodę w dniu czytania tej lektury mój humor był dość wisielczy a po południu zachowywałem się jak automat. Tak szczerze zacząłem jako tako się budzić dopiero koło 21 ;) Jeśli macie choć zbliżony gust do mojego to nie będziecie żałować czasu z nią spędzonego.Link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…