Przejdź do głównej zawartości

Jarosław Grzędowicz- Pan Lodowego Ogrodu tom 2

No i cóż ja moge napisać w tym wstępie, czas na pokazania mojej opinii co do kolejnego tomu serii. Tom pierwszy napisałem dość eksperymentalnym stylem gdzie wszystkie informacje zostały ukryte między wierszami. Dodatkowo przykryłem to warstwą pewnego rodzaju błędami, ci z Was którzy są na tym blogu od dawna wiedzą iż traktuje Was jako bardzo intelektualnych odbiorców mych piasanin i często ukrywam tak pewne elementy wiedząc iż je znajdziecie. Niestety czasem pojawiają się nowe twarze które oczekują wszystkich informacji na pierwszym planie i gdy tego nie znajdują to wydaje im się iż to osoba pisząca tego nie zawarła w tekście. A wystarczyło tylko czytać między wierszami ;) No ale zacznijmy pisać o książce.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Seria: Pan Lodowego Ogrodu
Premiera: 11 maj 2012

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Pan z Wami! Jako i ogród jego! Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, ogłuchną komunikatory, zamilknie broń. Tu włada magia.
Mówią, że zimna mgła żyje. Inni uważają, że to oddech bogów albo brama zaświatów. Była zawsze i zawsze będzie
Midgaard. Planeta, gdzie nas, ludzi, postrzega się jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bogów, a samozwańczy demiurgowie hodują okrucieństwo kwitnące w mroku zła. Gdzie więdną najnowsze ziemskie technologie, a człowiek stawić musi czoła swoim koszmarom. I zostaje zupełnie sam...
"To irytujące, kiedy coś odrywa Cię od lektury dobrej książki, prawda? Zawsze, kiedy musiałem przerywać lekturę PLO, byłem wściekły. To świetna powieść."
Tomasz Kołodziejczak, autor Dominium Solarnego
Ilustracje: Dominik Broniek.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2012

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Druga część serii zaczyna się w miejscu przerwanym w poprzedniczce, nie ma żadnych retrospekcji czy przypomnienia, chociaż krótkiego, co się tam działo. To może być lekka rysa na ogólnej ocenie gdyby po książkę sięgał ktoś kto pomiędzy pierwszą a drugą częścią miał jakieś trzy bądź cztery inne. Wiecie, przez cały czas próbowałem odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego ta część [jak i następne], są uznawane za gorsze od tomu pierwszego. Przecież jedynka była swoistym wstępem, pełnym akcji i poznawania świata równoległe przeskakując pomiędzy dwoma bohaterami [by nie pisać wątkami]. I to samo jest tutaj. Nawet w większej ilości gdyż nie trzeba już wyjaśniać podstaw istnienia świata. I mimo tego iż w moim osobistym odczuciu ten drugi wątek [nie wędrówca "podróżującego nocą"], jest delikatnie lepszy to oba są na wysokim poziomie. Wszystko co przypadło mi do gustu poprzedniej części tutaj zostało rozbudowane i mimo trochę bardziej satysfakcjonującego zakończenia to i tak ma ono pewną cechę z poprzedniczki. Mam nadzieję, iż nie zostanę rozczarowany dwoma pozostałymi częściami. 

Pofil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…