Przejdź do głównej zawartości

Edward Guziakiewicz - Kasandra

Cześć, tym razem kolejna z bardzo krótkich książek. Jest to jedna z tych trzech które przeczytałem w jeden dzień. Tę akurat udało mi się przyswoić w poczekalni do dentysty ale nie martwcie się od kolejnej wracamy już do normalniejszej objętości. W ramach spojleru mogę zdradzić Wam iż czytam obecnie "Post Scriptum" Mileny Wójtowicz i to opinii tej książki możecie spodziewać się jako następnej.
A wracając do książki. Ta niewielka objętościowo opowieść, a właściwie jak nazywa ją autor mikroopowieść pochodzi z gatunku sci-fi a głównym bohaterem jest android. Ma on do wykonania misję [już swoją dziesiątą], ale ta jest inna ponieważ tym razem dostanie on partnerkę. Troszkę zirytowało mnie to iż pierwsza myśl androida to "ja pracuje sam. Po co mi ona?", tak szczerze to zaleciało mi trochę sztampą. Oczywiście nie muszę mówić iż misja nie potoczyła się tak jak planowano chociaż i pierwotny plan musiał ulec zmianie. Niestety również zachowanie samej Kasandry uległo bardzo dużej zmianie tak iż na początku oraz na końcu opowiadania jest całkowicie inna i szczerze mówiąc ta pierwsza wersja dużo bardziej mi się spodobała, może nie jej sposób bycia ale to iż miała "charakterek", po zmianie stała się taką cichutką szarą myszką która ma bardzo niewielką czy raczej żadną asertywność. A wracając do Kasandry, jej postać została wrzucona na okładkę i musze się przyznac iż nie podoba mi się ta okładka. Wolałbym aby była ona jakiegoś innego rodzaju. Jeżeli już autor chciał umieścić adroida na okładce mógł zamiast umieszczać ją w pozycji sugerującej rozwiązłość dać ją z elementami które wskazują iż została ona zbudowana i zaprogramowana. Słowem podsumowania, mimo iż opowiadanie jest krótciutkie i ma kilka ciekawych elementów to końcowa ocena mówi iż nie polecam zapoznania się bliżej z tą pozycją.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…