Przejdź do głównej zawartości

Neil Gaiman - Drażliwe tematy. Krótkie formy i punkty zapalne

Kolejna książeczka przeczytana. Z tym, że tutaj mam pewien problem gdyż ta książka jest zestawem opowiadań i ciężko o nim pisać dlatego wybaczcie mi iż tekst jest taki króciutki ;)

-----------------------------------------------------------------------------

Okładka:


Wydawnictwo: MAG [linku nie ma gdyż wydawnictwo zmienia serwer]
Seria: Gaiman
Premiera: 06 czerwca 2018

---------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Nowy zbiór opowiadań autora „Amerykańskich bogów” i „Nigdziebądź”. Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje nas swoją literacką alchemią i przenosi daleko w nieznaną krainę, gdzie fantazja staje się rzeczywistością, a codzienność płonie własnym blaskiem. „Drażliwe tematy”, pełne grozy, niespodzianek i dobrej zabawy, to skarbnica literackich perełek, które zajmują umysł, poruszają serce i wstrząsają duszą.

źródło opisu: MAG, 2018

------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 I znów mam dla Was zbiór opowiadań znanego i cenionego autora fantastyki Neila Gaimana. Wiecie same opowiadania są o tyle ciekawe iż N.G. ma świetny własny styl który nie nudzi się nawet po dłuższym kontakcie z jego książkami [nie ma syndormu "przesytu treścią"], co czasami zdarza się w przypadku innych twórców. Jednocześnie bardzo szybko czytelnik odnajduje się w jego tekstach. Ale wróćmy do książeczki. Niestety mimo iż bardzo podobały mi się opowiadania jak i wstawki autora do każdego z nich muszę powiedzieć iż nie przypadł mi do gustu dposób by te wstawki były na początku wszystkie a później po kolei opowiadania. Wiecie tytuł dzieła i tekst od autora później kolejny tytuł opowiadania i wstawka. Bardziej podobałaby mi się forma opowiadanie + krótki tekst autora i następne opowiadanie. Ale to tylko moja osobista uwaga która nie ma wpływu na ogólną bardzo pozytywną opinię na temat całości zbioru. Jeśli lubicie twórczość autora to nie zawiedziecie się na tym zestawie.


Jak zawsze oddaje w wasze ręce sekcję komentarzy.


Kolekcja jeszcze przed dodaniem najnowszej książki czyli "Ocean na końcu drogi"Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…