Wojtek Miłoszewski - Farba

Cześć, w dzisiejszym poście chciałbym przedstawić Wam kontynuację historii z "Inwazji". Jak wypadła ta książeczka musicie się sami przekonać a ja mam tylko nadzieję iż poniższy tekst pomoże Wam w tym.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Seria: wojna.pl
Premiera: 9 maj 2018

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powieści sensacyjnej Wojtka Miłoszewskiego. Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie reaktywują dawną potęgę, przywracając Imperium Rosyjskie. Nowe władze rozpoczynają powszechną rusyfikację, wprowadzając swoją administrację oraz walutę, starają się również kontrolować każdy obszar życia polskich obywateli.
Polacy przeciwstawiają się takim działaniom i tworzą organizację niepodległościową, próbując walczyć z okupantem. Administracja rosyjska kontratakuje, coraz bardziej zacieśniając wszechobecne kontrole i dokręca śrubę terroru, aresztując nocami rzesze polskich mieszkańców.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1476492-farba

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Poprzednia część cyklu, mówiła o ataku Rosji na Polskę. No, może nie ataku a inwazji. Plusem było ukazanie konfliktu z kilku różnych osób. Niestety akcja obecnej części toczy się jakieś cztery miesiące po wydarzeniach z jedynki i głównie przez to różnorodność pochodzenia postaci jest mocno ograniczona. Pewnie dlatego autor większą uwagę dał na scenę zagraniczną. Oczywiście nadal są to pojedyncze epizody ale jest ich więcej niż w poprzedniku. W książce są kontynuowane wątki bohaterów z poprzednich części. Niestety ta część ma poważną wadę. Nie ma w niej mocno zarysowanej strony negatywnej. Nie mówiąc już o zakończeniu które zostawia czytelnika z jednym wielkim "wtf", i bardzo dużą ilością pytań. Tak prawdę mówiąc to cała zawartość książki momentalnie tak bardzo się dłuży iż człowiek ma myśli typu: "przecież to możnaby było streścić a nie odczuwano by tego zbytnio", trochę ratuje całość książki wątek który dzieje się na terenie Rosji. Słowem podsumowania, pewnie przeczytam kolejną część tej serii, ale po lekturze "Farby", lekko straciłem zapał do poznania całej historii.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze