Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie lipiec 2018

Cześć, nowy miesiąc a więc i nowe podsumowanie. Muszę wam się do czegoś przyznać zanim przejdę do wyliczania książek. Ten miesiąc był chyba rekordowy i wątpię bym osiągnął do końca roku jeszcze tak dobry wynik. No, ale czas na wykaz przeczytanych książek. Zapraszam

Lista:

1. Neil Gaiman - Drażliwe tematy. Krótkie formy i punkty zapalne
2. Agatha Christie - Pora Przypływu
3. Agnieszka Lingas-Łoniewska - W szponach szaleństwa
4. James S.A. Corey - Przebudzenie Lewiatana
5. Ray Bradbury - 451° Fahrenheita
6. Miloš Lazarević - Opowieści ze Skraju
7. Nadieżda Myszlennik - Rabunek i Maska
8. Edward Guziakiewicz - Kasandra
9. Milena Wójtowicz - Post Scriptum
10. Przemysław Borkowski - Niedobry Pasterz
11. Monika Knapczyk - Vaira
12. Wojtek Miłoszewski - Farba

Możliwe iż zaskoczy was iż przy wstępnie do Vairy pisałem o niej jak o dziesiątej książce a tymczasem na wykazie jest ona na miejscu jedenastym. Tak jest dlatego iż nowelka "Rabunek i Maska", jest tak niewielka iż nie brałem jej pod uwagę w podliczeniach. Tutaj została zamieszczona po długim zastanowieniu. Nie będę was okłamywać mówiąc iż nie jestem zaskoczony ilością książek które przeczytałem w tym miesiącu ale to chyba można podsumować słowami "no cóż, widać tu uzależnionego od czytania". Oczywiście oprócz tych postów są też tadycyjnie "Stąd ten cytat" oraz zwiastuny nadchodzących premier. Nie wiem jak wy ale ja już nie mogę doczekać się jakie książki przyniesie sierpień. Chociaż jedną z nich mogę wam pokazać, jest nią Harry Potter i Przeklęte Dziecko przy okazji którego z chęcią napiszę wam tekst na pewien inny temat który mimo ścisłego związania z tą pozycją można też podpiąć pod inne produkcję.

A jak wam minął lipiec? Oddaje sekcję komentarzy w wasze ręce.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…