Przejdź do głównej zawartości

Agatha Christie - Pora Przypływu

I kolejna książeczka do kolekcji tych przeczytanych ;) Tym razem coś z klasyki, pamiętacie jak gdzieś na początku roku dałem wam pięć opinii tej autorki? Teraz dzięki rzutowi książek w Biedronce mam dla was kolejną. Ale nie patrzmy na ofertę sieci sklepów z owadem a jeśli jesteście zainteresowani co mam do napisania na temat tej książki to zapraszam poniżej.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


Wydawnictwo: dolnośląskie

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

W tej zawiłej intrydze są wszystkie elementy dobrego kryminału: morderstwo, olbrzymia fortuna i bezradna policja.

Milioner Goldon Cload zapewnia dostatnie życie całej swojej rodzinie. Błogi spokój krewnych zostaje zburzony, gdy Goldon ginie, a majątek dziedziczy jego młodziutka żona Rosaleen. Rozpaczliwą sytuację Cloadów zdaje się ratować niespodziewany przyjazd pierwszego męża Rosaleen. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie kolejne ofiary. Ich śmierć zwiedzie nawet Herkulesa Poirota.

źródło opisu: opis okładkowy

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Kolejne spotkanie z klasykiem. Czasem dobrze jest przeczytać takie książki ponieważ człowiek dzięki temu widzi jak bardzo inny jest nowoczesny kryminał. I nawet nie mówię tu o większym skupieniu się na akcji czy bardziej fotograficznego ukazania miejsc zbrodni. Nie, mówię tu o postaci głównego bohatera. W klasykach dużo większą rolę niż pokazanie jak główny bohater rozwiązuje sprawę jest to by czytelnik starał się rozwiązać sprawę wraz z nim. Akurat w tej książce muszę przyznać iż szybciej odgadłem przestępce całego zamieszania ale nie przewidziałem takiego finału jaki był tutaj. Troszkę również zdziwiło mnie zachowanie jednej z postaci drugoplanowych, jednak nie chcę tu za wiele na ten temat mówić ponieważ ta scena miała miejsce dosłownie na ostatnich stronach powieści.
Ta książka jak i wszystkie z serii o Herkulesie Poirot są świetnymi do przeczytania w jeden dzień. Naprawdę te niewiele ponad 200 stron nie jest na tyle dużą ilością by czytać je dłużej ;)


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…