Przejdź do głównej zawartości

Maxime Chattam - Inny Świat - OZ

Muszę Wam się przyznać iż miałem pewne obawy co do tej książki. Głównie dlatego iż jest to tom piąty cyklu Inny Świat. Na szczęście mimo braku informacji co do poprzednich przygód bohaterów czytało mi się ją przyjemnie.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Seria: Inny Świat
Wydawnictwo: Sonia Draga
Premiera: 13 czerwiec 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Po długiej i niebezpiecznej żegludze statek dobija do brzegów Europy. Powitanie na starym kontynencie jest tragiczną niespodzianką dla Przymierza Trojga. Tu dzieci nie mają żadnych praw, są niewolnikami w kopalniach, służącymi, a przede wszystkim bezlitośnie wykorzystywanym źródłem mocy – ich krew służy do produkcji eliksiru…

źródło opisu: materiały wydawcy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Mam problem z tą książką. Jest to piąty tom i jednocześnie moja pierwsza próba wejścia w ten świat. Dlatego wybaczcie jeśli przez przypadek powiem jakiś spoiler dotyczący części poprzednich. Może na początku przybliżę wizję świata. Na Ziemi pojawiła się pewnego dnia potężna burza która zrzuca człowieka z rasy dominującej na planecie na struktury plemienne. Jest tam kilka ciekawych zależności a nastolatkowie dostają pewne umiejętności które dało im przebudzenie. Nie będę wdawał się w szczegóły ale jest to istotny fakt w nowym uniwersum, tak samo jak pewien podział między ludźmi. OZ skupia się na przygotowaniach do podróży oraz przygodach bohaterów w Europie. Nie chcę psuć wam niespodzianki ale zakończenie tej części jest do pewnego procenta przewidywalne. Nie mówię, że jest złe, chodzi o to iż przez to, że NIE JEST to ostatnia część cyklu wiemy iż przygoda nie skończy się tak jak planują to bohaterowie. Sam styl książki przypominał mi wzór jaki zastosował Rick Riordan w swoich cyklu o Percym Jacksonie. Jednak to tylko ogólny wzór a książka posiada wiele własnych elementów. Muszę wam się przyznać iż mam problem z zakwalifikowaniem książki do odpowiedniej grupy wiekowej. I po dłuższym zastanowieniu oraz mając w pamięci kilka plastycznych scen wydaje mi się iż najodpowiedniejszy byłby wiek 16-25, starsi mogliby narzekać na pewną prostotę postaci oraz tanie zagrywki emocjonalne. A młodszych zniesmaczyłyby sceny o których nie będę wspominał ze względu na wysokie prawdopodobieńswo spoilerów. Teraz sprawy wydania. Normalnie nie zwracam na to uwagi ale te niecałe 400 stron wydaje się dużo większą ilością przez spore odstępy między wierszami do których trzeba się przyzwyczaić oraz wielkie marginesy. Nie jest to wada ale lepiej sprawdźcie czy nie przeszkadzają wam one.


Ok, z chęcią przeczytam wszystkie wasze teksty które zostawicie w sekcji komentarzy. Nie bójcie się zostawiać na końcu tekstu linków do swoich blogów. Zwykle wchodzę na wasze strony bardziej okrężną drogą ale linków nie usuwam spokojnie ;)


Profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4851669/inny-swiat-oz

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…