Przejdź do głównej zawartości

Jorge Zepeda Patterson - Skorumpowani

Książka którą czytałem dłużej niż powinienem i jak zwykle w takich przypadkach głównym tego powodem jest niedobór czasu. I tak zdaje sobie sprawę iż mówiłem kilka razy o tym aspekcie ale to raczej się nie zmienia. No nic mam nadzieję iż przeczytacie ten tekst oraz pomoże on w podjęciu decyzji o jej przeczytaniu.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

 Wydawnictwo: Świat Książki
Premiera: 8 maja 2017

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Ciudad de Mexico.
W niejasnych okolicznościach zostaje zamordowana aktorka Pamela Dosantos, która zrobiła karierę dzięki zniewalającej urodzie i zażyłym kontaktom z prominentnymi przedstawicielami świata polityki. Zbrodnia powoduje lawinę nieprzewidzianych konsekwencji, jakim musi stawić czoło partia rządząca. Wypalony zawodowo dziennikarz Tomas Arizmendi pisze krótki artykuł na temat zabójstwa słynnej aktorki. Nie weryfikując informacji, sięga po pewien interesujący szczegół dotyczący miejsca odkrycia zwłok. Okazuje się, że ciało odnaleziono zaledwie kilka metrów od posiadłości Augusta Salazara, potężnego i wpływowego przedstawiciela nowego rządu. Tomasowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Skorumpowani to thriller napisany w konwencji dziennikarstwa śledczego, który czyta się z zapartym tchem. Burzliwa historia miłosna, wstrząsające fakty, mroczne sekrety władzy, świat korupcji i mafii narkotykowej - ta mieszanka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

źródło opisu: Świat Książki, 2017

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

To kolejny przykład książki którą ciężko jest ocenić. Z jednej strony mamy początek niczym z doskonałego thrillera oraz kryminału jednak zaraz potem akcja przenosi się w klimaty niczym ze średniowiecznych elit. Gdzie dla pewnych uznań ludzie zrobią wszystko a wątek kryminalny mimo swej obecności przewija się tylko w tle. Na książkę potrzeba czasu, jest napisana ciekawie lecz gdy czytasz tylko jej fragmenty po czym musisz przerwać i wracasz do niej po jakimś czasie często sprawia to wybicie z tematyki oraz denerwowanie na dość ślamazarne tempo. Wiecie, pojawiają się myśli typu "szybciej, nie mam całego dnia na czytanie", jednak gdy znajdziecie powiedzmy godzinkę czy dwie każdego dnia by czytać bez przerwy to ciężko będzie wam się od niej oderwać. Akcja książki mimo umiejscowienia w Meksyku może śmiało być przenoszona na inne grunty polityczne. Jednak należy zaznaczyć iż osoby dla których najmniejsza wzmianka na tematy polityczne czy umiejscowienie postaci związanych z tym tematem jest nie do przyjęcia to powinni odpuścić ją sobie. Tutaj mimo dużego przerysowania stanowi ona istotny punkt odniesienia produktu. Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i ciesze się iż miałem możliwość jej poznania.

Znacie tę pozycję? A może macie ochotę poznać? Sekcja komentarzy jest Wasza.

profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…