Przejdź do głównej zawartości

Nora K. Jemisin, Mac Walters - Mass Effect Andromeda: Inicjacja

Cześć, dzisiaj przychodzę do Was z kolejną książką sci-fi. Tym razem jest to książka dla fanów i mimo iż osoby niezaznajomione z tym uniwersum mogą czuć się nieco wyobcowane ale gdy dadzą szansę to kto wie, może spodoba im się.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: Insignis Media
Premiera: 03 październik 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Porucznik Cora Harper zaciągnęła się do armii Przymierza, by rozwinąć i wzmocnić swoje wyjątkowe talenty biotyczne. Otrzymuje przydział do Córek Talein, oddziału komandosów asari, gdzie staje się znakomicie wyszkoloną i śmiertelnie niebezpieczną łowczynią.
Po powrocie na Ziemię Cora czuje się obco między ludźmi i postanawia dołączyć do Inicjatywy Andromeda jako zastępca Aleca Rydera. Celem misji, którą dowodzi, jest wysłanie stu tysięcy kolonistów w sześćsetletnią podróż w jedną stronę w nieznane. Kiedy niezwykle istotna i niebezpieczna technologia zostaje skradziona, Cora otrzymuje zadanie powstrzymania złodzieja, nim ten wykorzysta swoją zdobycz przeciwko Inicjatywie, a może nawet doprowadzi do udaremnienia misji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Źródło:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

 Cóż ja mam napisać o tej książce. Fani uniwersum dla których została ona napisana tak naprawdę wezmą ją bez cienia zawahania i nie zawiodą się. Jest tam wszystko czego oczekują. A jeśli chodzi o mnie to na początku obawiałem się tej pozycji, dlatego też mimo iż premiera była jakoś na początku miesiąca to dopiero niedawno odważyłem się ją poznać. Moje obawy były przede wszystkim dlatego iż Cora Harper, która w grze posiadała dość rozbudowany wątek mogła zostać zniszczona. Na szczęścię mogę w tej chwili zapewnić Was iż do tego nie doszło. Mimo, że akcja książki toczy się w Drodze Mlecznej to dzięki takiemu zabiegowi możemy poznać odpowiedzi na kilka pytań dotyczących tak Cory jak i wielu innych postaci równie ważnych dla uniwersum. Nie muszę chyba pisać iż książka ta nadal należy do tych wypełnionych akcją a styl w  jakim została napisana sprawie iż nie sposób się od niej oderwać, a ja po jej lekturze z wielką przyjemnością przeczytałbym książki z innymi postaciami których wątek został tak bardzo rozbudowany. Nie mam pojęcia czy planowana jest trzecia książka z tego uniwersum ale jeśli tak to możecie być pewni iż prędzej czy później przeczytam ją.


Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…