Brandon Sanderson - Wśród Gwiazd

Po pierwsze, warto nadmienić iż czytałem tę powieść bez znajomości tomu pierwszego i mimo iż widać było, że książka jest częścią cyklu jakoś nie zachwycił mnie świat tam opisany.

--------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Seria: Skyward
Premiera: 14 kwietnia 2020

-------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Do Gwiazd”. Pasjonująca opowieść o dziewczynie skrywającej pewną tajemnicę w świecie toczącym kosmiczną wojnę z rasą okrutnych obcych, w której stawką jest przetrwanie ludzkości.
Przez całe życie Spensa marzyła o lataniu. Chciała dowieść, że jest równie dzielna jak jej ojciec. Została pilotem, ale wtedy odkryła druzgocącą prawdę o swoim ojcu. Plotki o jego tchórzostwie okazały się prawdziwe ‒ zdezerterował w trakcie bitwy z Krellami. A w zasadzie jeszcze gorzej, bo zwrócił się przeciwko swoim i zaatakował ich.
Dziewczyna jest pewna, że kryje się za tym coś więcej. Jest przekonana, że cokolwiek przydarzyło się ojcu w jego myśliwcu, może także zdarzyć się jej. Kiedy przedostała się za pierścień fortów broniących jej planetę, usłyszała gwiazdy ‒ i było to przerażające przeżycie. Spensa odkryła, że wszystko, czego uczono ją o jej świecie, jest kłamstwem. A do tego odkrywa również kilka faktów o sobie ‒ i jeśli będzie musiała, poleci na koniec galaktyki, żeby ocalić ludzkość…

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Wśród Gwiazd jest stacją kosmiczną pełną przeróżnych przedstawicieli obcej ciwilizacji. Szczerze to zanim będę pisać dalej powinienem chyba powiedzieć iż książka nie przypadła mi do gustu, czegoś w niej zabrakło. I nie chodzi tu o to iż ta powieść to mój pierwszy kontakt z serią. Nie, tam brakowało mi czegoś niesprecyzowanego. Jednakże mimo to, nie należy ona do złych powieści. A to iż główna bohaterka Spensa przybyła na stację na przeszpiegi i niejako w ich trakcie dowiaduje się bardzo interesujących rzeczy na temat obecnych ras. Bogactwo kultur ma na celu ukazanie tego, że tak naprawdę mimo różnic potrafimy złączyć się przed wspólnym wrogiem. Nie będę pisać o jakiego tu wroga chodzi ale pojawienie się takowego nie było żadnym zaskoczeniem. Niejako rozwiązanie konliktu było rozczarowujące. A samo zakończenie ukazane tak jakby tom drugi miał z trzecim pierwotnie stanowić całość ale zostały one podzielone podczas składania.
Podsumowując powieść nie jest zła, ale mnie nie przekonała do sięgnięcia po inne książki z cyklu.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4914588/wsrod-gwiazd

Komentarze