Evan Currie - Nowe Otwarcie

I seria Hayden War zakończona. A przynajmniej do czasu gdy nie zostanie opublikowane polskie tłumaczenie ósmego tomu. Na razie potraktujmy jednak skupmy się na tych siedmiu tomach.


----------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Seria: Hayden War
Premiera: 25 styczeń 2018

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Wojna oficjalnie się skończyła i Sorilla, czując ciężar lat spędzonych w pierwszej linii, zdecydowała się odejść z armii. Czas odłożyć pancerz bojowy i broń, czas wreszcie zacząć budować coś dla siebie. Jednak prawdziwy koniec wojny to nie decyzja zwykłych ludzi, a tych u władzy, a oni zawsze szukają dziury w całym. Nadchodzący koszmar sprawia, że Sojusz i SOLCOM muszą działać razem. A nikt nie pomoże bardziej niż doświadczona weteranka wojen kosmicznych i planetarnych starć. Służyć innym to powołanie Sorilli i jej życie.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Pierwsza wspólna akcja Sojuszu i Floty. Pierwsza oficjalna po podpisaniu traktatu pokojowego. Dlaczego poproszono ludzi o pomoc. Okazało się iż statki kolonizacyjne doleciały na miejsce. Załoga okrętów była delikatnie mówiąc oryginalna. Tutaj mimo początkowej nudy i długiego budowania napięcia sama akcja nie rekompensuje tak długiego przygotowania. Jednakże widać iż następny tom otworzy przed nami nowy obraz Sojuszu. Jeśli chodzi o całą serię to mimo słaszych elementów [tom 5 patrzę na ciebie], oceniam cykl jako solidny i nie żałuję zapoznania się z nią. A niewielkie objętości poszczególnych tomów sprawiają iż można poznać każdą część w jeden dzień.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4815552/nowe-otwarcie?

Komentarze