Przejdź do głównej zawartości

Paulina Hendel - Wysłannik

Nawet nie wiecie z jak wielką niecierpliwością czekałem na ten tom od chwili gdy autorka zdradziła na swoim profilu fb iż pracuje nad nim. W tej chwili właśnie tak będę czekać na tom piąty. Wiecie lub nie, ale jestem fanem twórczości tej pisarki i to od dość dawna ponieważ Strażnika mam nawet z jej autografem [niestety tylko elektronicznym], i kupiłem tę książkę gdy była w ograniczonej ilości kopii. Później kupiło się wersje fizyczne Zapomnianej Księgi, wersje audio gdzie swoją drogą jeśli powstanie audiobook z tego nowszego wydania również go zakupię. W skrócie miałem duże oczekiwania wobec niej i nie zawiodła ich. Postaram się jednak nie pisać o niej w samych superlatywach i zawrzeć tam słowa na poparcie moich tez.

----------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnistwo: WeneedYA
Premiera: 30 wrzesień 2020

---------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Nowy tom bestsellerowej serii "Zapomniana Księga" zmieni Wasze spojrzenie na świat ludzi i demonów! Ta opowieść nie mogła być tylko trylogią!
Hubert wyrusza w daleką i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu sprzymierzeńców. Wkrótce przekona się, jak niewiele wiedział o otaczającym go świecie oraz ludzkiej naturze. Komu może zaufać, a kogo powinien się wystrzegać? Zdaje się, że każdy napotkany człowiek ukrywa jakiś mroczny sekret, a na granicy nocy wciąż czają się demony żądne krwi.
Czy odbudowa dawnego ładu jest możliwa? Bardzo szybko okaże się, że sprawa nie jest wcale prosta. Łowca demonów ma wrażenie, że wystarczy jedno małe niepowodzenie, a wszystko, na co pracował do tej pory, legnie w gruzach.

---------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Czwarty tom serii Zapomniana Księga jest powrotem nie tylko autorki do serii ale również czytelników. Dlaczego napisałem takie dziewne zdanie? Ponieważ ta seria była tą z którą autorka ruszyła na podbój rynku później po skupieniu się na pięciu tomach Żniwiarza autorka odnowiła i wzbogaciła historię a teraz wraca do nas z Wysłannikiem a horyzoncie jest jeszcze tom piąty "Demon". Ten tom mimo iż nadal młodzieżowy wydaje się bardziej dorosły od poprzednich części. Jest to po części spowodowane budową bohaterów którzy gdy się pojawiali na kartach powieści przywodzili na myśl dawno nie widzianych bardzo dobrych znajomych. I tyczy się to zarówno postaci pierwszo jak i drugoplanowych, w sumie postacie epizodyczne też przyjemnie było widzieć. Nie będę pisać o fabule aby przez przypadek nie otrzeć się o spoilery. Chciałbym serdecznie podziękować autorce za zwiększenie wątku Zuzi, która była jedną z moich ulubionych postaci trzeciego planu. Jeśli chodzi o typ powieści to możnaby ją nazwać książką drogi, chociaż trzeba by nagiąć tę zasadę ale nie wdając się w żadne głębsze wywody fabularne podróż ma tam miejsce. a ostatnie strony powieści jedno wielkie wow. Jednakże książka jest nie tylko powrotem nowych postaci, które mimo iż przyjemne byłoby niewystarczające. Jest garść, a nawet kilka garści postaci nowych. W szczególności jeden wątek mnie zaciekawił i mam cichutką nadzieję na jego rozwinięcie. 
 
Chociaż teraz po przeczytaniu powieści w jeden dzień spostrzegam kilka zabiegów które mogą dawać przesłanki iż w kolejnym tomie wrócą. 
Dalej również liczę po cichu na Bestiariusz autorstwa Huberta, Ernesta i Michała jako album czy coś w tym stylu. Ale wracając do książki, ja jako fan jestem w pełni usatysfakcjonowany Wysłannikiem i już nie mogę się doczekać Demona. Bierzcie, czytajcie i dajcie się porwać temu uniwersum.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

  1. Okładka mnie przyciąga, ale nie wiem czy to do końca mój klimat. Kto wie może kiedyś się na nie skusze.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…