Evan Currie - De Oppresso Liber

I cóż mogę napisać w tym wstępie. Cóż szósta książka we wrześniu już za mną, a teraz zacznę tom siódmy i dopóki nie zostanie przetłumaczony ósmy to odłożę cykl na bok.


-------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Seria: Hayden War
Premiera: 8 grudnia 2016

---------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Koniec wojny nie oznacza końca walki. SOLCOM dowiaduje się, że Ross Ell podjęli ekspedycję przeciw niestowarzyszonemu gatunkowi, który zamieszkuje ziemię niczyją pomiędzy obszarami kontrolowanymi przez Ziemian a tymi, gdzie panuje Sojusz. W poszukiwaniu odpowiedzi i najlepszej metody działania SOLCOM wysyła okręt, który ma po cichu zbadać sytuację.

Major Sorilla Aida i jej oddział zostają wyznaczeni do tego zadania. Ich wyprawa ma za wszelką cenę pozostać tajemnicą dla potężnych obcych. Jedna rzecz wydaje się pewna: wolność nigdy nie jest dana na zawsze, a opresja to uniwersalny sposób działania w kosmosie…

------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Przez pewną część powieści obawiałem się powtórki z pierwszego tomu. Na szczęście tak nie było i kartki książki zawierają więcej nowości niż tylko inną miejscówkę czy rasę. Po moim delikatnym marudzeniu na spowolnieniu akcji w części piątej tutaj mamy powrót do tego co wychodzi autorowi najlepiej. Czysta akcja. Dodatkowo na tej planecie odkryto pewne urządzenie które nasunęło myśli "a może na Haydenie również jest coś w tym stylu", cieszę się iż seria wróciła na swój poziom. Mogę wam polecić ten cykl jeśli tylko lubicie niewielkie powieści pełne akcji z minimalną ilością innych elementów.
Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3788489/de-oppresso-liber?
Komentarze