Przejdź do głównej zawartości

Philip Reeve - Zielona Burza część 1 i 2

Rany jak ja dawno nie czytałem czegoś z uniwersum Żywych Maszyn. Na szczęście mimo bogatego świata dość szybko przypomniałem sobie może nie wszystko ale wystarczającą ilość elementów.

----------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Amber
Seria: Zywe Maszyny
Premiera: 26 listopad 2019/12 marzec 2020

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

część 1
Pierwsza część czwartego tomu Zabójczych maszyn, światowego bestsellera zekranizowanego przez twórców Hobbita i Władcy Pierścieni.
Wyniszczający konflikt między ruchomymi miastami a fanatycznymi wojskami Zielonej Burzy dobiega końca, dzięki wysiłkom pokojowo nastawionych stronnictw. Wren wraz z ojcem mogą więc bezpiecznie wędrować Podniebnymi Szlakami, starając się zapomnieć o zdradzie Hester. W ruinach Londynu odkrywają coś niezwykłego, co zmieni oblicze świata.
Nie wiedzą jednak, że w pobliskich górach ukrywa się ktoś, kto również pragnie odmienić świat - ale w zupełnie inny sposób, niż jowialni londyńczycy!

część 2
Druga część czwartego tomu "Zabójczych maszyn" – światowego bestsellera
zekranizowanego przez twórców "Hobbita" i "Władcy Pierścieni"
Czytelnicy "Zabójczych maszyn" pamiętają Londyn jako potężne ruchome miasto siejące postrach na pustkowiach. Teraz jest skażonym, martwym wrakiem. Jednak Tom i Wren podejrzewają, że skrywa w swoim sercu sekret, który może położyć kres wojnie.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Chyba zamknięcie serii. Ponieważ mimo zamknięcia wielu wątków oraz dość dosłownego epilogu jest miejsce na dodatkowe przygody w tym uniwersum. Ale nie uprzedzajmy wypadków. Tutaj w większości przypadków powracają stare postacie dzięki czemu nawet ktoś kto miał długą przerwę od uniwersum z łatwością się tam odnajdzie. Mimo iż między mieszkańcami miast statycznych oraz ruchomych są napięte mimo zawarcia zawieszenia broni. Książka zawiera sporo elementów akcji Jeśli chodzi o bohaterów to najbardziej zaskoczyła mnie Hester, którą pamiętam z ostatniego tomu jak ze strony na stronę coraz mniej rozumiałem i mimo iż tutaj też było kilka elementów psujących ogólny obraz to całościowo taka bohaterka jest najlepsza. Szczególnie gdy spojrzy się na nią z perspektywy wszystkich czterech tomów. Jeśli chodzi o wątek Wren oraz Theo to jest to bardzo przewidywalny zupełnie jakby autor nie wiedział co z tymi postaciami zrobić. Gdy znajdę trochę wolnego czasu to na pewno przeczytam wszystkie części ponownie aby wrócić do wykreowanego uniwersum i kto wie może odnaleźć tam rzeczy które zapomniałem lub ukryły się przed pierwszym czytaniem. Ta część jest świetnym zwieńczeniem opowieści Hester i Toma w świecie ruchomych miast oraz konfliktów zagrażających nie tylko im ale i całej Ziemi. Polecam każdemu fanowi oryginalnego post apo z elementami steampunku.
Profil książek w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…