Philip Reeve - Zielona Burza część 1 i 2

Rany jak ja dawno nie czytałem czegoś z uniwersum Żywych Maszyn. Na szczęście mimo bogatego świata dość szybko przypomniałem sobie może nie wszystko ale wystarczającą ilość elementów.

----------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: Amber
Seria: Zywe Maszyny
Premiera: 26 listopad 2019/12 marzec 2020

--------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

część 1
Pierwsza część czwartego tomu Zabójczych maszyn, światowego bestsellera zekranizowanego przez twórców Hobbita i Władcy Pierścieni.
Wyniszczający konflikt między ruchomymi miastami a fanatycznymi wojskami Zielonej Burzy dobiega końca, dzięki wysiłkom pokojowo nastawionych stronnictw. Wren wraz z ojcem mogą więc bezpiecznie wędrować Podniebnymi Szlakami, starając się zapomnieć o zdradzie Hester. W ruinach Londynu odkrywają coś niezwykłego, co zmieni oblicze świata.
Nie wiedzą jednak, że w pobliskich górach ukrywa się ktoś, kto również pragnie odmienić świat - ale w zupełnie inny sposób, niż jowialni londyńczycy!

część 2
Druga część czwartego tomu "Zabójczych maszyn" – światowego bestsellera
zekranizowanego przez twórców "Hobbita" i "Władcy Pierścieni"
Czytelnicy "Zabójczych maszyn" pamiętają Londyn jako potężne ruchome miasto siejące postrach na pustkowiach. Teraz jest skażonym, martwym wrakiem. Jednak Tom i Wren podejrzewają, że skrywa w swoim sercu sekret, który może położyć kres wojnie.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

Chyba zamknięcie serii. Ponieważ mimo zamknięcia wielu wątków oraz dość dosłownego epilogu jest miejsce na dodatkowe przygody w tym uniwersum. Ale nie uprzedzajmy wypadków. Tutaj w większości przypadków powracają stare postacie dzięki czemu nawet ktoś kto miał długą przerwę od uniwersum z łatwością się tam odnajdzie. Mimo iż między mieszkańcami miast statycznych oraz ruchomych są napięte mimo zawarcia zawieszenia broni. Książka zawiera sporo elementów akcji Jeśli chodzi o bohaterów to najbardziej zaskoczyła mnie Hester, którą pamiętam z ostatniego tomu jak ze strony na stronę coraz mniej rozumiałem i mimo iż tutaj też było kilka elementów psujących ogólny obraz to całościowo taka bohaterka jest najlepsza. Szczególnie gdy spojrzy się na nią z perspektywy wszystkich czterech tomów. Jeśli chodzi o wątek Wren oraz Theo to jest to bardzo przewidywalny zupełnie jakby autor nie wiedział co z tymi postaciami zrobić. Gdy znajdę trochę wolnego czasu to na pewno przeczytam wszystkie części ponownie aby wrócić do wykreowanego uniwersum i kto wie może odnaleźć tam rzeczy które zapomniałem lub ukryły się przed pierwszym czytaniem. Ta część jest świetnym zwieńczeniem opowieści Hester i Toma w świecie ruchomych miast oraz konfliktów zagrażających nie tylko im ale i całej Ziemi. Polecam każdemu fanowi oryginalnego post apo z elementami steampunku.
Profil książek w serwisie lubimy czytać:

Komentarze