Evan Currie - Za wszelką cenę

No i zbliżamy się coraz bliżej do końca serii, no właściwie nie do prawdziwego końca ponieważ ostatni ósmy tom nie został przetłumaczony a raczej nie będzie mi się chciało czytać po angielsku. Tak więc niedługo tom numer siedem a później biorę się za coś innego.

--------------------------------------------
Okładka:


Seria: Hayden War
Premiera: 20 paźdźiernik 2016

---------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Wojna o Haydena się skończyła. SOLCOM i Sojusz rozpoczynają rozmowy pokojowe, ale żadna ze stron nie ma pojęcia, jak rozstrzygnęła się ostateczna bitwa w wojnie o Haydena. Dyplomatyczne niuanse nie są specjalnością major Sorilli Aidy, która dostaje zadanie: znaleźć jakąś słabość przeciwnika, dać ludziom czas, by dowiedzieli się, co się stało z Walkirią i jednocześnie mogli się upewnić, że Sojusz nie zaryzykuje kolejnego otwartego konfliktu.

--------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

I doszliśmy do momentu gdzie obie strony delikatnie stawiają pierwsze kroki by zmienić zawieszenie broni w pokój. Dlaczego? Jak do tego doszło? Tego dowiadujemy się z końcówki tomu czwartego. Tutaj niestety przez trzy czwarte powieści toczone są rozmowy pokojowe. Na szczęściemy nie uczestniczymi w nich. A przynajmniej nie w takim stopniu aby słuchać przemówień oraz prób zagarnięcia dla siebie jak najlepszej pozycji. Okazuje się iż Sojusz nie jest aż tak jednogłośny jakby chciał to okazać na zewnątrz i powiedzmy, że rozmowy w dalszej części są troszkę niebezpieczne. Ogólnie to ta część jest delikatnie gorsza od poprzednich ale nadal jest interesującą pozycją. Szczerze to trochę żałuję na małą wątek Strażnika Krisa i ogólnie odejście od akcji a skupienie się autora na budowaniu świata. Możliwe iż jest to tylko pojedyncza odskocznia i w kolejnych częściach wrócimy do pełnych akcji momentów, i to naprawdę wielu. Ponieważ właśnie takie momenty najlepiej autorowi wychodzą.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3788459/za-wszelka-cene?

Komentarze