Przejdź do głównej zawartości

Evan Currie - Za wszelką cenę

No i zbliżamy się coraz bliżej do końca serii, no właściwie nie do prawdziwego końca ponieważ ostatni ósmy tom nie został przetłumaczony a raczej nie będzie mi się chciało czytać po angielsku. Tak więc niedługo tom numer siedem a później biorę się za coś innego.

--------------------------------------------
Okładka:


Seria: Hayden War
Premiera: 20 paźdźiernik 2016

---------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Wojna o Haydena się skończyła. SOLCOM i Sojusz rozpoczynają rozmowy pokojowe, ale żadna ze stron nie ma pojęcia, jak rozstrzygnęła się ostateczna bitwa w wojnie o Haydena. Dyplomatyczne niuanse nie są specjalnością major Sorilli Aidy, która dostaje zadanie: znaleźć jakąś słabość przeciwnika, dać ludziom czas, by dowiedzieli się, co się stało z Walkirią i jednocześnie mogli się upewnić, że Sojusz nie zaryzykuje kolejnego otwartego konfliktu.

--------------------------------------------------------------------------------
Opinia:

I doszliśmy do momentu gdzie obie strony delikatnie stawiają pierwsze kroki by zmienić zawieszenie broni w pokój. Dlaczego? Jak do tego doszło? Tego dowiadujemy się z końcówki tomu czwartego. Tutaj niestety przez trzy czwarte powieści toczone są rozmowy pokojowe. Na szczęściemy nie uczestniczymi w nich. A przynajmniej nie w takim stopniu aby słuchać przemówień oraz prób zagarnięcia dla siebie jak najlepszej pozycji. Okazuje się iż Sojusz nie jest aż tak jednogłośny jakby chciał to okazać na zewnątrz i powiedzmy, że rozmowy w dalszej części są troszkę niebezpieczne. Ogólnie to ta część jest delikatnie gorsza od poprzednich ale nadal jest interesującą pozycją. Szczerze to trochę żałuję na małą wątek Strażnika Krisa i ogólnie odejście od akcji a skupienie się autora na budowaniu świata. Możliwe iż jest to tylko pojedyncza odskocznia i w kolejnych częściach wrócimy do pełnych akcji momentów, i to naprawdę wielu. Ponieważ właśnie takie momenty najlepiej autorowi wychodzą.

Profil książki w serwisie lubimy czytać:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/3788459/za-wszelka-cene?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…