Przejdź do głównej zawartości

Agnieszka Pietrzyk - Śmierć kolekcjonera

Kolejna książka z mojej "półpki wstydu", i znowu jest to kryminał. Wiecie jak lubię czytać ten gatunek książek tak pisać o nich jest ciężko. Szczególnie jeśli chce się unikać spojlerów. Jeśli chcecie dowiedzieć się co sądze o niej, to zapraszam poniżej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

wydawnictwo: czwarta strona
premiera: 13 kwietnia 2016

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają parę powieszonych staruszków. Kilka godzin później środowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna, który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny okaz papierów wartościowych.

Czy obie tragedie są ze sobą powiązane? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka, który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść, a lista podejrzanych się wydłuża.

Śmierć kolekcjonera to mroczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kryminalna, która wciąga czytelnika nie tylko wartką akcją, ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby, podsycanego przez teorie spiskowe.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/smierc-kolekcjonera/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Książka jest przykładową pozycją nowoczesnego kryminału. To znaczy takiego gdzie jest większy nacisk na akcję niż w klasycznych książek pokroju A. C. Doyla czy A. Christie. W tej książce na samym początku uczestniczymy w aukcji walorów pewnych spółek które już nie istnieją, jednak dzięki swoim atutom graficznym oraz niezwykłej rzadkości osiągają niezwykłe kwoty. Podczas tej aukcji poznajemy kilku bohaterów oraz oczywiście ofiarę, jak to w tego typu produktach. Niestety do budowy bohaterów musze się troszkę przyczepić. Są oni płascy, czy może inaczej mówiąc jednowymiarowi. Wybaczyłbym to przy osobach z trzeciego czy nawet z drugiego planu, ale nawet postacie które najczęściej goszczą na łamach książki tacy są. Dodatkowo akcja książki dzieje się niejako sama a postacie są po to by mnożyć różnego rodzaju teorie oraz próbować wydedukować przebieg zbrodni. Niestety zabrakło w książce postaci która nie pozostaje obojętna.
Ale tak narzekam a książeczkę czytało mi się mimo wad bardzo przyjemnie. Głównie jest to spowodowane stylem pisania autorki. Jakbym miał oceniać książkę to powiedziałbym, że jest to typowy średniak i mimo wielu elementów które niezbyt przypadły mi do gustu oraz niestety sprawcy którego odgadłem [racja, że dopiero po 50% książki], czytało mi się ją całkiem przyjemnie.

link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…