Przejdź do głównej zawartości

Śladami Zbrodni - kolekcja z kiosku22 marca 2018 roku kupiłem ostatni trzydziesty, ostatni tom serii której nazwę macie w tytule a kilka książek z niej niedługo dostanie swój własny post. Ta seria jak wygląda każdy widzi, niestety ma również sporo wad. Po pierwsze sama okładka jest miękka a cenowo jest taka jak Kolekcja Świata Dysku która pod tym względem jest dużo lepsza, w sumie Kolekcja Autorów Fantastyki którą teraz zbieram również jest o klasę wyżej ale ta akurat jest o całą złotówkę droższa. Druga może nie wada a rysa na całości to umieszczenie w 3/4 kolekcji książek jednego autora. Nie chcę tu uchodzić za marudę i narzekać na tego autora którego dzieła dobrze się czyta ale można go podsumować iż pisze "szybko, łatwo i przyjemnie", niestety to pierwsze słowo odnosi się również prędkości wydawania kolejnych dzieł i odczuwam pewien przesyt jego książek. Tak bardzo iż nawet nie mam ochoty ich czytać więc u mnie raczej w najbliższym czasie nie zobaczycie jego książek. Pewnie zauważyliście iż obraz jest jakby przesunięty a to dlatego iż seria została tak mniej więcej w połowie rozbudowana, przyznam, że nie czytałem tych książek i nie mam pojęcia kiedy je przeczytam.

Chciałbym byście napisali co sądzicie o książkach wybranych do tej serii oraz czy może macie ją na swoich półkach. A także jak przypadł Wam do gustu taki post o niczym.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…