Przejdź do głównej zawartości

Oliwia Tybulewicz - Kropla Życia

I kolejna przeczytana książka tak byście nie czekali zbyt długo na kolejną opinie ;)
Nie no dobra, tak naprawdę to nie miałem pojęcia, że ta bądź co bądź krótka pozycja zostanie przeczytana tak szybko. No nic, nie przedłużając więcej zapraszam na dalszą część posta

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

wydawnictwo: e-bookowo.pl
premiera: 2017 [przybliżona data]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Wioletta pracuje jako kelnerka w Lunie, pubie tłumnie odwiedzanym przez istoty nadprzyrodzone, bezwstydnie kradnące wszystko, co się da i pod byle pretekstem wszczynające bójki. Pewnego dnia w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności wchodzi w posiadanie eliksiru należącego do wpływowej wampirzycy, hrabiny Kraus. Kierowana ciekawością, postanawia go wypróbować i w efekcie następnego ranka budzi się z potwornym bólem głowy i amnezją, ale za to bez bezcennej fiolki. Wiedząc, że prędzej czy później dołączy do grona podejrzanych, dziewczyna rozpoczyna wyścig z czasem. Po drodze przyjdzie jej stawić czoła nie tylko wampirzym klikom, niesfornym klientom pubu i skrzyżowaniu psa z krokodylem, ale także, co gorsza, próbującej za wszelką cenę wyswatać ją mamie.

Czy Wioletcie uda się na czas odzyskać pamięć i fiolkę? A może przy okazji odnajdzie coś o niebo cenniejszego?

Książka dostępna także w wersji papierowej na stronie wydawnictwa: https://www.e-bookowo.pl/proza/kropla-zycia.html

źródło opisu: www.e-bookowo.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Główna bohaterka Wioletta, jest kelnerką w barze a właściwie pubie o nazwie Luna. Lokal ten ma dość specyficzną klientelę. Nie wierzycie? To jak nazwiecie wampiry, wilkołaki, krasnoludy, elfy, magów, i tym podobne. Dziewczyna mimo bycia zwykłą kobietą bez żadnych mocy czy krwi innych ras czuje się tam bardzo dobrze. Książka jest pisana z perspektywy pierwszej osoby dzięki czemu mamy wgląd w myśli bohaterki [choć nie wszystkie], a niektóre jej komentarze które się pojawiają wywołują uśmiech na twarzy. Jest to świetna przedstawicielki fantastyki dla młodzieży gdzie wątek romansowy jest marginalny lub nawet epizodyczny. I wcale nie czuje się jakiegoś braku w całości. Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie jednak nie jest ona pozbawiona wad. Są to raczej niewielkie rysy na całości które nie odbierają pryjemność w obcowaniu z książką ale przy dłuższym zastanowieniu człowiek chciałby się dowiedzieć więcej. Na przykład poszczególne rasy. Opisy ich są bardzo krótkie i tak naprawdę to zamiast odpowiadać na pytania tylko zaostrzają apetyt na bliższe zaznajomienie się. Jest jeszcze kwestia kooperacji na przestrzenii magia-technika, ponieważ powiedziano o tym dosłownie jedno czy dwa zdania które bardziej są jako stwierdzenie faktu i nic więcej. A była taka świetna okazja by wprowadzić "kogoś z zewnątrz", i wyjaśnianie takiej osobie coś co dla nich jest oczywiste.

profil książki na lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…