Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie marzec 2018

I minął pierwszy kwartał roku 2018, czy Wam również wydaje się iż było to bardzo szybkie? W tym miesiącu udało mi się przekroczyć swoją normę jednak czy jest to dużo czy mało musicie sami zdecydować. A zatem przejdźmy do listy książek:

1. Martyna Raduchowska - Czarne światła: Łzy Mai
2. Oliwia Tybulewicz - Kropla Życia
3. Brandon Sanderson - Idealny Stan
4. Miroslav Žamboch - Ostatni bierze wszystko
5. Mark Lawrence - Czerwona Siostra
6. Neil Gaiman - Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia
7. Joanna Opiat-Bojarska - Gra pozorów
8. Agnieszka Pietrzyk - Śmierć kolekcjonera
9. Richard Bachman - Wielki Marsz
10. Magdalena Knedler - Nic oprócz strachu

Z chęcią podałbym Wam ile stron mają te książki ale tak naprawdę nie zwracam na to uwagi. Oprócz tych postów mogliście przeczytać również w poście Autorski marzec - wyzwanie grupowe, jedno z pierwszych moich opowiadań dzięki czemu możecie sami ocenić czy mój warsztat rozwinął się czy wręcz przeciwnie. W sumie podobają mi się te wyzwania i postaram się uczestniczyć w nich jak tylko czas pozwoli. Oprócz już tradycyjnego już postu z premierami na miesiąc następny pomału do tradycyjnych wchodzi również ten post Stąd ten cytat, który również dość ciepło przyjmnujecie. Na blogu pojawiły się dwa teksty dotyczące paragrafówek. Tu, jest komiks a tutaj książka i część kilkutomowej opowieści w której to my sami możemy do pewnego sensu decydować o losach głównego bohatera. Jest też bardzo ładne wydanie drugiego tomy Harrego Pottera w ilustrowanej wersji. A także rymowanki, które mimo że większość zna to bardzo ładnie komponuje się na półce. O filmach oraz grze planszowej nie będę wspominać gdyż te posty były swoistymi zapychaczami, jednak chciałbym wspomnieć o Śladami Zbrodni - kolekcja z kiosku które delikatnie mnie rozczaowały.
Najczęściej w tym miesiącu czytana była opinia książki "Kropla Życia" a zaraz po niej "Czarne Światła"i "Wielki Marsz".

Dzięki, że nadal zaglądacie na bloga i mam nadzieję iż nadal będziecie znajdować tu coś dla siebie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…