Przejdź do głównej zawartości

Joe Dever - Ucieczka przed mrokiem

Chciałbym przedstawić Wam tak z powodu końcówki miesiąca świetną książkę paragrafową. Oczywiście jeśli lubicie fantastykę. Jako, że jest to taki luźniejszy post to pozwolę sobie na opowiedzenie Wam jedną z przygód.

Należę do Kai, w wieku siedmiu lat oddano mnie na szkolenie i teraz jestem na ósmym roku. Podcas jednego z treningów karnych klasztor Kai został zaatakowany przez siły Mroku. Od mistrza dostałem polecenie by uaktywnić kryształ aby ostrzec resztę królestwa przed tą nawałą. Ilość przeciwników była tak wielka a ja zawsze bardziej garnąłem się do walki, że przeciwnicy którzy stanęli mi na drodze dość szybko żegnali się z życiem. W pewnym momencie wpadłem do płonącej stajni z której uwolniłem klacz i korzystając z zaskoczenia przeciwników oraz szybkości biegu udało mi się na chwilę rozbić część ich szyku. Nie trwało to długo ale wystarczyło bym wpadł do wieży. Po zabarykadowaniu drzwi razem z broniącymi dostępu do środka udałem się w celu wykonania zadania. Niestety okazało się, że drzwi do kryształu są zamknięte a ja nie znam kodu. Po kilku próbach odgadnięcia szyfru oraz metodzie siłowej moją uwagę przykuł jakby dźwięk ekslozji na zewnątrz. Najpierw cichy potem drugi głośniejszy wybuch który zburzył część budynku przygniatając wszystkich łącznie ze mną.

Powyższa historia to jedna z wielu możliwych torów jakimi możesz pójść w zależności od swoich wyborów. A to tylko jeden z kilku tomów. Jeśli mam być szczery to ja podczas przygód z tą książką zginąłem oprócz tego jeszcze dwa razy. A kiedy udało się dojść do końca zacząłem czytać jeszcze raz tym razem oszukując [posiadając wszystkie umiejętności] i sprawdzając większość ścieżek którymi możemy iść. Jednak nie czytałem jeszcze wszystkich możliwych zakończeń.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…