Przejdź do głównej zawartości

Kabaret OT.TO - wspominki

  • Andrzej Piekarczyk – klawisze, wokal
  • Dariusz Piskorz – perkusja
  • Piotr Siennicki – gitary, wokal
  • Andrzej Tomanek – gitary, wokal
  • Wiesław Tupaczewski – bas, wokal

Kabaret OT.TO, muszę Wam się przynać iż w czasach gdy najwięcej oglądałem kabaretów, to jakoś niespecjalnie odpowiadał mi ich humor. Bardziej wolałem typ KMN z Badylem czy AMM razem z Tofikiem, ale z czasem coraz bardziej podobało mi się to co oni prezentowali. Zaczęło się chyba gdy obejrzałem piosenkę "A serek he" [zapraszam do filmu], a później to już poszło z górki "Lambaluna", "miks piosenek wojskowych", i tym podobne z nieśmiertelną piosenką "Wakacje", którą swego czasu znałem na pamięć. OT.TO nie byli typowymi kabareciarzami i ich humor nie trafiał do każdego ale dobrze jest dać im szansę. Jeśli jesteście zainteresowanii ich historią to zapraszam na  stronę gdzie dowiecie się wszystkich informacji "z pierwszej" ręki. Znacie ich? Słuchaliście coś? Sekcja komentarzy należy do Was.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Post ten powstał byście wiedzieli iż nie porzuciłem bloga i jestem w trakcie czytania "Dzieci Czasu" autorstwa Adriana Tchaikovsky'ego, której opinię mam zamiar napisać jeszcze w tym miesiącu ale nie wiem czy mi się to uda. Jeśli nie to będzie ona jednym z pierwszych postów majowych.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…