Tim Peake - Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie

Tym razem książka inna niż wszystkie. Opinia która poniżej przeczytacie nie bedzie zbyt długa ale skoro się ją przeczytało to parę zdań przydałoby się sklecić.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

Wydawnictwo: wydawnictwo kobiece
Premiera: 08 marzec 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Czy w kosmosie jest szybki internet? Kiedy człowiek postawi stopę na Marsie? Jak pachnie przestrzeń kosmiczna? Czy w stanie nieważkości da się korzystać z iPada? Czy każdy z nas może zostać astronautą?
Czy zdarzyło ci się patrzeć w nocne niebo i zastanawiać się, jakie tajemnice może skrywać ogrom przestrzeni kosmicznej? Czy wyobrażałeś sobie kiedyś, jak to jest być astronautą i patrzeć na Ziemię z góry?
Wcale nie musisz aplikować o pracę w agencji kosmicznej, aby poznać odpowiedzi na te i setki innych pytań, na które w niniejszej książce odpowiada brytyjski astronauta, Tim Peake.
Dzięki tej wspaniałej książce poczujesz się jak prawdziwy badacz kosmosu: usłyszysz ryk silników startującej w kosmos rakiety, zerkniesz w nocne niebo, by zobaczyć okrążającą Ziemię Międzynarodową Stację Kosmiczną i przekonasz się, jakie to jest podziwiać wschody i zachody słońca… 16 razy na dobę.
Ten pełen pasji do nauki przewodnik po życiu w kosmosie zabierze cię w niezwykłą podróż w kosmos, pokaże tajniki pracy astronauty i odkryje cuda technologii kosmicznej stworzonej przez człowieka.
„Nie pozwól nikomu, aby powiedział ci, że nie możesz czegoś osiągnąć.”
Tim Peake

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Książka jest spisem pytań do astronauty Tima Peake'a i jego odpowiedzi. Niestety przegapiłem tę akcję więc nie powiem w jaki sposób takie pytania były zdobywane. Nie znajdziecie w niej elementów sci-fi czy czegoś w tym guście. Osobiście uważam iż książka jest w tej samej kategorii co "Sekretne Życie Drzew". Mimo to czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dodatkowym plusem są ciekawostki z cyklu "Czy wiesz że...", które zamieszcza autor. Dodatkowo są tam również rysunki dopasowane do zawartej treści oraz pełne humoru. Nie ma ich może zbyt wiele ale ich ilość jest zadowalająca. Nie polecę Wam tej książki gdyż coś co nazywam "film dokumentalny w wersji książkowej", jest nie dla wszystkich.

Komentarze