Tracey Turner - Zagubieni: w Dżungli Zagłady [czyli paragrafówka dla początkujących]

Jak w tytule mamy tu do czynienia z książką w stylu paragrafówek jednak jest ona z tych mniej złożonych dzieł. Czytelnik może zacząć czytanie tej książki bez wcześniejszego przygotowywania swojej postaci [inaczej niż ma to miejsce w poprzednich książkach tego typu]. Muszę przyznać, że książka jest dobrą pozycją dla młodzieży ale starsi czytelnicy będą trochę zniesmaczeni prostym językiem oraz małą ilością dróg do końca książki. Tak naprawdę to tutaj droga do celu jest jedna a te tak zwane możliwości wyboru to w większości przypadków to dwie ścieżki typu przeżyj/zgiń. Nie tak się robi tego typu powieści.
Nie pamiętam czy kiedyś Wam wspominałem ale stworzyłem kiedyś takie niewielkie opowiadanie paragrafowe [z rodzaju tych dla początkujących], gdzie kierowaliśmy mistrzem złodziei który dostał zlecenie [bądź nie] na "zmianę właściciela" pewnego artefaktu. Pamiętam, że dróg które prowadziły do pozytywnego zakończenia misji było około dziewięciu i chyba około piętnastu ślepych uliczek kończących życia naszej postaci. Niestety nie zamieszczę jej Wam ponieważ pisałem ją pod program stworzony specjalnie pod ten projekt [wiecie w jednym oknie tekst a pod spodem trzy bądź cztery możliwe dalsze kroki], oraz dość osobliwe rozszerzenie. Niestety program ten gdzieś zagubił się przy zmianach dysków oraz wymianach komputera. Musiałbym napisać to opowiadanie od nowa i mimo, że jest to jakieś wyjście [mógłbym spróbować dodać większą ilość opisów] to nie wiem czy znalazłbym czas na zaczęcie i co ważniejsze ukończenie takiego typu projektu. wiecie poszczególne ścieżki spisywałem sobie na trzech stronach A4 tak by sięnie pogubić. Mało tego to opowiadanie miało nawet swoją drugą część która posiadała w zależności od podjętych decyzji w pierwszej części cztery inne początki.
No dobra, ale wróćmy do tej książki, te przygody które są tu spisane to tylko pretekst by zamieścić kilka ciekawostek na temat Amazońskiej dżungli. Ale pamiętać trzeba, że jest to głównie dla młodzieży i to raczej tej młodszej części a starsi nie dość, że mogą to wszystko wiedzieć to przebrną przez tę niewielką książeczkę w maksymalnie pół godziny bez ani jednej śmierci ;)

Książka znaleziona w Biedronce wśród promocji "3 za 2", kupiona w komplecie z dwiema książeczkami dla siostrzeńców.

Komentarze

  1. Przeszedłem za 2 razem, ale ja mam 35 lat i jestem trochę "doświadczony" w tych tematach, ale polecam wszystkim spragnionym przygód (można się wiele dowiedzieć)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Ta sekcja należy do Was. Zostawcie ślad po sobie ;)