Przejdź do głównej zawartości

Tracey Turner - Zagubieni: w Dżungli Zagłady [czyli paragrafówka dla początkujących]

Jak w tytule mamy tu do czynienia z książką w stylu paragrafówek jednak jest ona z tych mniej złożonych dzieł. Czytelnik może zacząć czytanie tej książki bez wcześniejszego przygotowywania swojej postaci [inaczej niż ma to miejsce w poprzednich książkach tego typu]. Muszę przyznać, że książka jest dobrą pozycją dla młodzieży ale starsi czytelnicy będą trochę zniesmaczeni prostym językiem oraz małą ilością dróg do końca książki. Tak naprawdę to tutaj droga do celu jest jedna a te tak zwane możliwości wyboru to w większości przypadków to dwie ścieżki typu przeżyj/zgiń. Nie tak się robi tego typu powieści.
Nie pamiętam czy kiedyś Wam wspominałem ale stworzyłem kiedyś takie niewielkie opowiadanie paragrafowe [z rodzaju tych dla początkujących], gdzie kierowaliśmy mistrzem złodziei który dostał zlecenie [bądź nie] na "zmianę właściciela" pewnego artefaktu. Pamiętam, że dróg które prowadziły do pozytywnego zakończenia misji było około dziewięciu i chyba około piętnastu ślepych uliczek kończących życia naszej postaci. Niestety nie zamieszczę jej Wam ponieważ pisałem ją pod program stworzony specjalnie pod ten projekt [wiecie w jednym oknie tekst a pod spodem trzy bądź cztery możliwe dalsze kroki], oraz dość osobliwe rozszerzenie. Niestety program ten gdzieś zagubił się przy zmianach dysków oraz wymianach komputera. Musiałbym napisać to opowiadanie od nowa i mimo, że jest to jakieś wyjście [mógłbym spróbować dodać większą ilość opisów] to nie wiem czy znalazłbym czas na zaczęcie i co ważniejsze ukończenie takiego typu projektu. wiecie poszczególne ścieżki spisywałem sobie na trzech stronach A4 tak by sięnie pogubić. Mało tego to opowiadanie miało nawet swoją drugą część która posiadała w zależności od podjętych decyzji w pierwszej części cztery inne początki.
No dobra, ale wróćmy do tej książki, te przygody które są tu spisane to tylko pretekst by zamieścić kilka ciekawostek na temat Amazońskiej dżungli. Ale pamiętać trzeba, że jest to głównie dla młodzieży i to raczej tej młodszej części a starsi nie dość, że mogą to wszystko wiedzieć to przebrną przez tę niewielką książeczkę w maksymalnie pół godziny bez ani jednej śmierci ;)

Książka znaleziona w Biedronce wśród promocji "3 za 2", kupiona w komplecie z dwiema książeczkami dla siostrzeńców.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…