Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie kwiecień 2018

Cześć jak Wam się układa w ten pierwszy tydzień maja? Macie wolne od pracy czy może cały tydzień tak jak ja chodzicie w kratkę? W kwietniu mało czytałem, najprawdopodobniej dlatego iż pierwszy tydzień miesiąca jakoś tak dziwnie szybko umknął mi ;)

Lista książek:

1. Miroslav Žamboch - Wylęgarnia: Śmierć zrodzona w Pradze
2. Miroslav Žamboch - Wylęgarnia. Królowa śmierci
3. Tim Peake - Zapytaj astronautę. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o podróżach i życiu w kosmosie
4. Richard Phillips - Remedium
5. Philip Pullman - Baśnie Braci Grimm
6. Dmitry Glukhovsky - Koniec Drogi [chociaż to powinna być połowa liczby]
7. Adrian Tchaikovsky - Dzieci czasu

Jak widzicie nie ma tego dużo i tak naprawdę to zastanawiałem się czy Baśnie Braci Grimm oraz Koniec Drogi nie wsadzić do jednego punktu. Pokazałem Wam również książkę paragrafową dla początkujących którą macie tutaj. I oczywiście jak co miesiąc grupowe wyzwanie którego odbiór był dużo bardziej pozytywny niż sądziłem. Tutaj macie do przeczytania. Również klasycznie macie w tym miejscu wpis o kolejnym ilustrowanym tomie Harrego Pottera. A w tym miejscu macie coś idealnego dla młodszych osób ;)
Były również dwa wpisy do wspomnień. Jeden to kolekcja kioskowa z modelami autobusów oraz gra powiedzmy że planszowa, dla jednej osoby.

Najpopularniejszym postem kwietnia była "Śmierć zrodzona w Pradze", mam nadzieję że ten wpis nakłoni Was aby sięgnąć po tę ciekawą pozycję.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…