Przejdź do głównej zawartości

Czarne Historie - gra towarzyska

Zanim opowiem Wam o tej produkcji powinienem napisać kilka zdań wyjaśnienia co to w ogóle za pojęcie. Tak, wiem, że 90% z odwiedzających tego bloga wie co znaczy i myśli sobie "Daj spokój i przedź do rzeczy", to i tak powinienem wyjaśnić. No więc zaczynajmny:
Gra towarzyska - Jest to jedna z "zabaw imprezowych", lub szybkich mini sesji fabularyzowanych sesji RPG (bez budowania postaci oraz dodatkowych elementów). Tutaj mamy tylko karty, mistrza gry oraz dowolną ilość uczestników (im więcej tym lepiej). Nie wiem dokładnie kiedy ani gdzie narodził się pomysł na taką grę ale coś nieśmiało puka z tyłu głowy iż trzeba by cofnąć się do wiktoriańskiej Brytanii oraz "zabawy w morderstwo" rodzin szlacheckich. Wiecie, na początku każdy dostaje karteczkę z opisem swojej postaci, wśród nich są trzy inne "detektyw", "morderca", "ofiara". Zdradzają napisy na kartkach [morderca jako jedyny kłamie co do tego], a gdy "ofiara" zostaje zabita "detektyw" wkracza do akcji i próbuje odkryć tożsamość "mordrcy", który stara się dać sobie alibi i zepchnąć podejrzenia na inne osoby.
Przykładowe karty
Dobra trochę się ropisałem, ale czas na powrót do naszego produktu. W środku pudełka znajdują się karty z początkiem historii oraz pytaniem. Uczestnicy zabawy muszą zadawać pytania na które ten odpowiada "Tak" lub "Nie", tak by móc odkryć w jaki sposób doszło do morderstwa. Osoba której uda się rozwiązać zagadkę zostaje "mistrzem gry" i ciągnie kolejną kartę ze stosu. Jeśli jednak nikomu się to nie uda to aktualny "mistrz gry" kładzie kartę na samo dno nie ujawniając rozwiązania i bierze nową sprawę. I gra rozpoczyna się od nowa.
Czas trwania zabawy zależy od jej zaangażowania jej uczestników a maksymalnego limitu graczy nie ma. Od minimalnej dwójki (chociaż dobrze by było zacząć od czterech), do wszystkich chętnych uczestników domówki czy zabawy na której gracie.
Dodatkowo w zależności od graczy możecie dorzucać własne zasady gry. Powiedzmy, że za każdym razem jak na pytanie mistrza gry odpowiedź będzie przecząca to pytający pije przygotowany wcześniej napój (rodaj napoju zależy od rodzaju zabawy), albo gry gracie we dwójkę i powiedzmy chcielibyście dodać trochę pikanterii to osoba która przegrywa zdejmuje element garderoby (ale do tego typu zabaw są lepsze gatunki niż ten przedstawiony w tym poście).

Instrukcja obsługi
Słowem podsumowania jest to zabawa przy której można spędzić całą noc i poznać przyjaciół od innej strony.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…