Przejdź do głównej zawartości

H.G.Wells - The Time Machine [ze słownikiem]


Cześć, tym razem nie opinia a raczej krótki tekst o wydawaniu książek ze słownikiem. Jak możecie zobaczyć książeczka którą wybrałem jest z poziomu C, szczerze mówiąc to troszeczkę ciężko mi się czytało ale to ze względu na dość długą przerwę w korzystaniu z tego języka i prawdę powiedziawszy to powinienem wybrać jakiś łatwiejszy ale mimo to lektura książki sprawiła mi przyjemność. To wydanie które wam prezentuje posiada trzy słowniki. Jeden na początku, jeden na prawym marginesie strony oraz na końcu który jest niejako połączeniem obu wcześniejszych. Przyznam iż na początku trochę ciężko było się przyzwyczaić do języka oraz sposobie łamania tekstu [patrz obrazek], jednak gdy już uda Wam się z tym oswoić to pozostaje tylko przyjemność. Miałem napisać coś o okładce która wyróżnia się minimalizmem oraz formą niczym jakiś grubszy zeszyt. Takie wydania są bardzo dobrym uzupełnieniem przy nauce oraz urwalaniu języka obcego.
Taka malutka reklama. Wydawnictwo oprócz anglojęzycznych książek ma w swojej ofercie również wydania w języku niemieckim oraz francuskim. Z tym, że ten trzeci język jest obecnie dostępny tylko "Mały Książe", jednak mam nadzieję, że będą zwiększali swoją ofertę. Kto wie, może kiedyś spróbuję nauki francuskiego wspomaganego przez czytanie książeczek z ich oferty.

 Strona na której możecie dowiedzieć się więcej o książkach:
https://zeslownikiem.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…