Przejdź do głównej zawartości

Smerfne Hity - czyli pisanina o przeszłości

Wiecie, że lubię budzić w was nostalgię oraz nakłaniać do wspomnień. Dzisiaj chciałem przypomnieć serię piosenek śpiewanych przez te małe niebieskie stworki które gościły w latach 1981-1989, ale nawet teraz możecie spkojnie znaleźć odinki z nimi wiązane. Same smerfy oprócz kilku serii filmów [w których pojawiały się nowe smerfy i inne postacie], czy komiksów oraz akcji marketingowej prawie takiej jak parę lat później pokemony to dość rozbudowany temat na inny post i może kiedyś coś Wam napiszę na ich temat.
Jednak nie o nich mowa. A mianowicie o piosenkach, a właściwie przeróbkach popularnych piosenek tak jakby to właśnie śpiewały smerfy. Wydawane od 1997 do 2012 i zwierające takie hity jak "Smerfy płyną zwiedzać świat (Captain Jack – „Captain Jack”)", czy "Smerfy na start (Worlds Apart – „Baby Come Back”)", wpadają w ucho i pozostają w pamięci na bardzo długo. Nawet dłużej niż to "la, la, lalalala", które smerfy śpiewają podczas swoich przygód na srebrnym ekranie. Ale nie myślcie sobie, że były przerabiane tylko anglojęzyczne piosenki. Twory z naszego rynku muzycznego również trafiały na kasety magnetofonowe ze smerfnymi hitami. Spójrzcie chociażby na "Harmoniusz gra (Yaro – „Rowery dwa”)", albo "Największe marzenie Ciamajdy (Kayah – „Supermenka”)", a może wolicie coś takiego "Marzyciel (Video – „Środa Czwartek”)". Smerfy Wam zagwarantują świetną zabawę. A zresztą co ja będę Was namawiał, sami zobaczcie a kto wie może przy okazji następnej zabawy puścicie któreś z tych piosenek.


Znacie smerfy od tej strony? Z chęcią przeczytam wasze komentarze.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…