Przejdź do głównej zawartości

Miroslav Žamboch - Łowcy
No cóż, wracam do Was z kolejną książką naszego południowego sąsiada. Łowca to nietypowa jak na gatunek fantasy umiejscowiona akcja. Ale jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszam do opinii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Oto historia, jakiej nie wymyślił Herbert George Wells.
Gerlach bolt action .700 nitro - armata zwana myśliwskim sztucerem.
Odrzut nokautuje niczym bokser. Strzał powala szarżującego gigantozaura
Za mało by być gwarancją przeżycia...
Oto wyprawa, o jakiej nie śmiał marzyć Juliusz Verne.
Wyprawa po najwspanialsze trofeum.
Oto koszmar, o jakim nie śnił Stephen King.
W tym świecie człowiek zjawił się jako drapieżnik. Szybko stał się ofiarą...
Ludzie już dawno zawładnęli planetą, ale to im nie wystarcza.
Chcą kontrolować wszechświat – i czas. Możliwość spojrzenia w przeszłość jest tak kusząca – zobaczyć świat sprzed setek milionów lat; świat formujących się kontynentów, świat, którym władają najwięksi drapieżcy, jacy kiedykolwiek stąpali po powierzchni Ziemi.
Uczestnicy ekspedycji nie mają jednak pojęcia, że wybierają się gdzieś, gdzie nie przynależą. Do miejsca i czasu, w których spotkają się z czymś, z czym nie będą sobie w stanie poradzić nawet przy pomocy najlepszej broni palnej. Tam, gdzie znajduje się coś, co może nas wszystkich zabić.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:


Ten autor jest specyficzny. Gdyby jakiś inny twórca przez 1/5 książki opisywał wstęp oraz początkowe przygotowania to pewnie miałbym pretensje i zacząłbym pisać iż przynudza czy coś w tym stylu. Jednak Žamboch pokazał iż taki wstęp jest niezbędny by odpowiednio przedstawić nam bohaterów i pomimo tego iż ten którego losy śledzimy najczęściej ma w sobie kilka stałych schematów to nie są one eksploatowane zbyt nachalnie. Inna sprawa to miejsce akcji, autor w przeciwieństwie do przeważającej większości innych książek w kategoriach fantastyki zabiera nas w odległą przeszłość. Chodzi konkretnie o mezozoik który znamy głównie dzięki archeologom i tak naprawdę możemy się tylko domyślać jak wyglądał świat z tamtego okresu. Nie martwcie się nie będę Wam dawać tu żadnych spojlerów ale nasza grupa która wyruszy w tamtejsze okolicę nie raz i nie dwa będzie zaskoczona. Książka jest napisana świetnie i te ponad 500 stron czyta się tak szybko, że jeśli tylko macie wystarczającą ilość czasu to dwa dni w zupełności Wam wystarczą. Niestety książka nie jest idealna i na samym końcu książki pojawia się malutka rysa i nie jest to uwaga autora iż prawdopodobna jest konktynuacja historii, a właściwie nowa historia w wykreowanym świecie. Raczej inna kwestia o której musicie przekonać się sami gdyż wiąże się ona mocno ze spojlerem dotyczącym samej książki. A propo rzekomej kontynuacji, zważywszy na to iż książka miała premierę w 2010 roku to jest ona już mało prawdopodobna. No chyba, że już wyszła ale ja nie widziałem wzmianki na jej temat w serwisie lubimy czytać a jeśli chodzi o tego typu sprawy to mam co do nich duże zaufanie.


profil książki w serwisie lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50725/lowcy


Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 9 kwietnia 2010

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…