Przejdź do głównej zawartości

Neil Gaiman - Dym i lustra. Opowiadania i złudzenia

Czekając na nowe wydanie "Rzeczy Ulotnych", chciałbym byście przeczytali kilka słów o tej książce. Niezbyt lubię pisać o zestawach opowiadań ale czego się nie robi dla czytelników.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain „Po drugiej stronie lustra”. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana – jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.

źródło opisu: MAG, 2018

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

 Troszeczkę ciężko pisać mi o zbiorach opowiadań. A to dlatego, że najczęściej są one tworzone na przestrzeni długiego okresu czasu [znaczy pomiędzy jednym a drugim utworem], z drugiej strony przy takich dziełach najłatwiej zauważyć jak bardzo pisarz rozwinął swój warsztat. Opowiadania wybrane w tym dziele są na wysokim poziomie [chociaż mogę być lekko stronniczy, przez to iż lubię tego autora]. Jednak nie one są najlepszym elementem książki. To co najbardziej przyciąga to osobiste notatki pisarza gdzie przybliża nam okoliczności powstania konkretnych dzieł. Jednak nie byłbym sobą gdybym nie przyczepił się do pewnego elementu. Otóż według mnie byłoby troszkę lepiej gdyby te wpisy były bezpośrednio przed lub po danym opowiadaniu. A nie tak jak teraz najpierw tytuł opowiadania i notatka autora a gdy napisze o wszystkich zamieszczonym w książce dopiero są one dawane. Jednak to tylko takie moje małe marudzenie które nie zabiera przyjemności obcowania z książką. Dodatkowym plusem tych opowiadań jest to, że ich krótka forma pozwala szybko przeczytać jedno lub dwa, wykonanie swoich obowiązkowów i powrót do książeczki. Niestety te lekko ponad 400 stron nie wystarcza na zbyt długo. Naprawdę, kolejne strony przerzucają się w trybie wręcz ekspresowym.


link do profilu książki na lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…