Przejdź do głównej zawartości

Wieczny luty - Wyzwanie grupowe

Wiecie troszeczkę miałem problem z wybraniem serii do tego wyzwania. Niby moją ulubioną serią jest "Zapomniana Księga", tak bardzo, że oprócz wersji cyfrowej mam również papierową oraz audio i pewnie spodziewaliście się, że właśnie tę serię wyznaczę do opisania. Później moja uwaga powędrowała ku serii ksążek o Harrym Potterze, Jutro, Olimpijscy Herosi, Czarny mag, i wreszcie po długich rozważaniach "Mroczne Materie".Mroczne Materie Phillipa Pullmana przeniesie Was do fantastycznego świata [a właściwie światów], które na pierwszy rzut oka mogą wydać się Wam podobne do naszego ale później zauważamy iż każda postać ludzka ma własnego dajmona czyli partnera w formie zwierzęcia, natura dajmonów jest na tyle ciekawa i oryginalna iż nie powiem Wam o nich więcej. Musicie sami sprawdzić tę tę wersję. Jednak nie to jest główna przyczyna tego iż jest ona tak przyciągająca. Nie jest też nią główna bohaterka która ma dość trudny charakter. Nie jest trudna do lubienia czy w jakiś sposób nieprzyjemna ale całkiem inna niż to sobie można oczekiwać po lekturze innych książek. Lyra [tak ma na imię], dostaje pewne urządzenie które odpowie na każde pytanie. Jest to aletheiometr, nazywany również "złotym kompasem" [swoją droga Zorza Północna została zeekranizowana pod takim właśnie tytułem], ze względu na swój wygląd. Aletheiometr został zbudowany przez nie wiadomo kogo [nie pamiętam czy wspomniano budowniczych czy może nazywano ich po prostu Twórcami]. O ile dobrze pamiętam to w świecie Lyry są tylko trzy albo cztery takie urządzenia a by je odczytać trzeba poświećić praktycznie całe życie na badanie symboli oraz ich znaczenia. Jest oczywiście również nie mniej tajemniczy Pył. Innym wątkiem jest również obecność kilku stron z których żadna nie jest czarna czy biała, przynajmniej jednoznacznie. I to wszystko w pierwszym tomie. W drugim poznajemy drugiego bohatera Willa [książka zaczarowany nóż pochodzi ze starszego wydania], a w trzecim odwiedzamy pewien dość niezwykły świat który zaskakuje bardziej niż inne.
 Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej  o samej serii to zapraszam tu, gdzie klikając na link wejdziecie na profil całej serii albo możecie również kliknąć tutaj, gdzie macie kilka informacji o autorze.
Polecam tę serię każdmu niezależnie od wieku.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…