Pasażerowie [2016] - pisanina o filmieProdukcja która dostępna w sieci sklepów Biedronka. Z racji tego, że jest dość łatwo dostępna to na początku chciałem Was przed nią przestrzec. Tak, przyznaję spodziewałem się jakiejś kompletnej szmiry której jedyną siłą napędową jest obsada. A konkretnie Jennifer Lawrence [znana ze swojej roli w ekranizacji Igrzysk Śmierci], oraz Chris Pratt [a tego pana powinniście kojarzyć ze Strażników Galaktyki]. Film nie jest wybitnym dziełem, ale wcale nie chcę takim być. Jest poprawnym dziełem jednak czuje się jakby czegoś tam brakowało. Te prawie dwie godziny seansu spędza się dość pryjemnie, chociaż trochę dziwnie patrzeć na aktorów których kojarzy się z całkiem innych serii [ale to takie moje małe czepialstwo]. Wiecie podoba mi się budowa statku i niektóre sceny [szczególnie te w przzestrzeni kosmicnej, oraz przy braku grawitacji]. Aktorzy zagrali swoje role dobrze, ale widać, że byli nie pokazali całości swego talentu aktorskiego.
Jednak mam uwagę. W opisie możecie przeczytać iż jest to "ekscytujący thriller science fiction". To nie jest thriller. Tak naprawdę to od samego początku dokładnie przewidzicie zakończenie tego powiedziałbym filmu romantycznego, choć tu też nie do końca. Powiedzmy, że są tu elementu romansu, thrillera oraz akcji. O ilue można mówić o akcji podczas produkcji z dwoma aktorami.
Podsumowując. Film jest ciekawą produkcją przy której nie będziecie mieć ochoty wyłączenia jej i jak najszybszego zapomnienia, ale wątpię byście pamiętali go za jakieś dwa-trzy lata.

Komentarze