Przejdź do głównej zawartości

Wilkołak - komiks paragrafowy

Znacie paragrafówki, ja znam je głównie [a właściwie do tej chwili wyłącznie], z opowiadań. Jeśli znacie to pozwólcie, że delikatnie powiem mniej więcej co to jest osobom które nie miały dotąd przyjemności zapoznania z nimi. Otóż paragrafówki są nazywane również "opowiadaniami interaktywnymi" i chociaż jest to lekkie uproszczenie to można przymknąć na to oko. W takich opowiadaniach co jakiś fragment czytelnik staje przed zadaniem [np. bohater idzie w lewo czy prawo], i od tego jaką podejmie decyzję przechodzi do innego fragmentu i historia układa się inaczej. Dzięki czemu przy ponownym czytaniu i podjęciu innej decyzji niejako ma się w ręku inną historię.
Tak mniej więcej wygląda sprawa z opowiadaniami przy komiksie [oczywiście jako fan wybrałem fantastykę ale egzemplarz z Holmesem również mnie kusił], jest inaczej. Oczywiście klasycznie prolog [macie fotografię z prykładowej strony prologu aby sprawdzić czy odpowiada Wam kreska], mamy w kulminacyjnym punkcie [moment wyboru], opis reguł oraz instrukcję jak wypełniać kartę postaci [sesja RPG się kłania], każdy kadr komiksu jest ponumerowany i oprócz ilustracji tekstu i tym podobnych są również numery kadrów gdzie czytelnik w swoich wyborach ma się udać. Z początku może to trochę wybijać z rytmu ale bardzo szybko człowiek robi to wręcz automatycznie a same zasady są bardzo proste i dość szybko się w nich orientujemy. Pamiętajcie, że wszelkie typy paragrefówek mają wiele zakończeń i wśród nich są takie niezzbyt przyjemne dla głównego bohatera. Wracając do mojej wcześniejszej myśli co do sesji RPG, paragrafówki można do nich porównywać do katakumb gdzie na każdym kroku czychają przeciwnicy, pułapki i inne niebezpieczeństwa i od was zależy czy oraz jak sobie z nimi poradzicie. Mi podobała się przygoda z taką formą i jeśli podczas przeszukiwań różnych stacjonarnych księgarni trafię na takową i nabędę to możecie być pewni, że napiszę znowu kilka słów ;)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…