Przejdź do głównej zawartości

Jakub Ćwiek - Czarny Rycerz

Cześć, wracam do Was z pewną książeczką która jest w miarę świeża gdyż jej premiera miała miejsce 22 listopada 2017. W skrócie to książka podobała mi się A jeśli chcecie coś więcej o niej to zapraszam poniżej.
A jako, że opinia ukazuje się w walentynki pozwolę sobie troszkę pobajerować płeć piękną czytającą tego bloga i życzyć im by każdego dnia budziły się w ramionach swego księcia z bajki który będzie odczytywał ich nastroje i zachowanie zawsze prawidłowo i codziennie robił rzeczy byście co godzina zakochiwały się w nim na nowo.
No, życzenia poszły, a więc zapraszam wszystkich ciekawych na opinię książki ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Już się nie musisz obawiać, Polsko.
Zawisza Czarny jest na posterunku!
Pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Trafił pod opiekę emerytowanego żołnierza i mistrza sztuk walki pełniącego posługę misjonarską. Ten nauczył afrykańskiego chłopca bycia skutecznym na polu bitwy, pomógł mu zmienić ciało w broń, a przy okazji zaszczepił w umyśle polskie wartości, wpoił zasady patriotyzmu i ogromną miłość do nadwiślańskiego kraju. Podopieczny misjonarza, już jako dorosły mężczyzna, przybył do Polski, by krzewić prawdziwą, dobrze rozumianą polskość. Oto Zawisza Czarny!
Bohater trafia do Warszawy, gdzie z miejsca zostaje wmieszany w spisek tak zwanych polskich patriotów. W złożonej intrydze wezmą udział młodzi ambitni z Mordoru, uczestnicy rowerowej masy krytycznej, członkowie ONR-u, kibice Legii, a także podejrzanie popularny napój energetyczny Dumny Rodak.
Kto jednak stoi za całym tym zamieszaniem? I co znaczy być patriotą? O tym właśnie opowie Zawisza. Czarno na białym!

***
Czarny Zawisza, autentyczny, choć nietypowy polski patriota, ma niezwykłą moc jednoczenia Polaków. Prawi i lewi, akolici latte ze starbunia i wyznawcy comiesięcznych pochodów – Zawisza wkurzy wszystkich po równo i pokaże nam, jacy jesteśmy. Towarzyszyć mu będą warszawska Syrenka, tym razem w opcji bezłuskowej, międzynarodowe spiski i soczyste mordobicia. Od dzisiaj flaga Polski jest czarno-czerwona.
Tomek Bagiński

źródło opisu: materiały wydawnictwa

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Zawisza Czarny, co wam się przychodzi do głowy gdy słyszycie te dwa słowa? Pewnie legenda o rycerzu z Garbowa o takim przydomku. Wzór wszelkich cnót rycerskich oraz zwycięzca dużej ilości turniejów. Jednak nie o nim jest ta opowieść. No może nie do końca. Zawisza to imię jednego z bohaterów książki, specjalnie nie piszę głównego bohatera ponieważ wątpię aby mimo iż jego imię oraz nadaną ksywkę, zresztą bardzo „oryginalną”, ale tego dowiecie się z książki, znajduje się w jej tytule. Tutaj praktycznie jest dwóch pierwszoplanowych bohaterów. Zawisza oraz Sawka, i osobiście to właśnie Sawka wydaje mi się ciekawszą postacią od Zawiszy. Jest stworzona na bardziej złożoną postać, dodatkowym plusem jest poczucie humoru Sawki. Dobra ale dość o nich. Akcja książki dzieje się w Warszawie niedługo przed meczem piłkarskim. A dzięki ilości bohaterów oraz umieszczeniu ich „po obu stronach barykady”, oraz w różnych środowiskach poznajemy bardzo pełny i różny obraz tego co się dzieje. A samo zakończenie książki. Z początku gdy coś takiego był wspomniane jako hipoteza to pomyślałem sobie „oho, autor zamieścił w książce fana teorii spiskowych”, jednak mimo nie powiedzenia wszystkiego do końca w tej kwestii i ukazaniu wszystkiego od początku do końca widać tam furtkę dla kolejnych części. W sumie to po takim zakończeniu wcale nie obraziłbym się gdyby pan Jakub Ćwiek napisał coś z tego uniwersum gdzie większą rolę da Sawce czy jej kolegom z „centrali”.

link do profilu książki w serwisie lubimy czytać:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…