Przejdź do głównej zawartości

Miroslav Žamboch - Sierżant

Zanim zacznę mówić o książce chciałbym serdecznie za 50 tysięcy wyświetleń bloga.
Wracając do książki, mam nadzieję, że nie macie jeszcze przesytu tym autorem gdyż planuje jeszcze kilka jego książek. Nie martwcie się, między nimi będą inne posty tak by ten sam autor nie był w sąsiadujących postach.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okładka:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Ojciec Lancelota zaginął 15 lat temu. Był genialnym magiem – teoretykiem, czy dlatego poszukiwał go kontrwywiad królowej?
Na syna spadła domniemana wina ojca: został karnie wcielony do batalionu zwiadu Jej Wysokości. Tu przeciętna długość życia jest krótsza niż okres służby. A gdy jego jednostka wylądowała w małym Joudzou, leżącym na granicy z ziemią niczyją, życie sierżanta Lancelota zdaje się w przyśpieszonym tempie dobiegać końca.
Jest jednak ktoś, kto za wszelką cenę chce je ocalić. Kto? I dlaczego?
Nekromancja, wojna i piękna kobieta: recepta na szybką śmierć.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Książka fantasy z dużym naciskiem na militaria. Ludzie walczą z istotami przychodzącymi ze strony „ziemi niczyjej”, by ochronić się przed magią stosują różne wyjaśnione w książce elementy. Główny bohater sierżant Lancelot jest człowiekiem o tajemniczej przeszłości, z czasem odkrywamy tę tajemnicę a także kilka innych. Chyba nie muszę mówić, że styl autora oraz jego budowanie świata poprzez „oczy”, głównego bohatera a nie opisy jest dla mnie jak najbardziej na plus. Pokazanie magii w uniwersum jest bardzo enigmatyczne, w innych książkach pewnie narzekałbym na to jednak tutaj takie rozwiązanie sprawy jest usprawiedliwione i sprawia iż nawet bardziej wnikamy w ten świat. Książka jest jedną z mniejszych objętościowo niż inne autora ma tylko około 360 stron więc jest dobrym poleceniem na przeczytanie jej w jeden dzień. Ja czytałem w dwa ale sami wiecie, że cierpię na niedobór czasu a książki wpycham w każdą wolną chwilę [dlatego wszędzie staram się mieć książkę lub czytnik, nawet jeśli teoretycznie plan dnia jest zapchany].


Profil książki na lubimy czytać:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4755/sierzant

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Premiera: 21 - marzec - 2005

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…