Przejdź do głównej zawartości

O ekranizacjach słów kilka

Cześć pewnie po tytule pomyślicie, że będę "wieszać psy" na twórcach wszelakich ekranizacji książek. Jednak nie. Chciałbym troszeczkę obronić ludzi którzy wzieli na siebie stworzenie takowych dzieł. Otóż, pamiętajmy, że każdy człowiek jest inny i zwraca uwagę na coś innego. Dlatego nie wszystkie rzeczy mogą być obecne w filmie. Dodatkowo coś co jest ciekawe na papierze, na ekranie telewizora czy w kinie mogą być nudne. A co za tym idzie te części które wylatują muszą zostać jakoś zaadoptowane na ekranie. Niestety większość negatywnych opinii na temat takiego działania bierze swój początek w niesmaku osób którym niepodoba się kierunek zmian, lub dobór aktorów grających ulubionych bohaterów. Jednakże największą wadą którą nawet ja sam czasem atakowałem było tworzenie tylko i wyłącznie pierwszego tomu z całej książkowej serii. Jako przykład macie te dwa zwiastuny filmów załączone do posta. Oczywiście biorąc w obrone osoby podejmujące takie decyzje z powodu niewystarczającj sprzedaży czy czegoś w tym guście. Oczywiście są filmy które powstały pod zdanie "spoko, szkoły pójdą" [plus dla osób znających autora tych słów], ale to już inna kategoria której wolałbym nie poruszać. Nie chciałbym używać niecnzuralnych słów. Tak więc podsumowując. Ekranizację książek może i nie są wybitnymi dziełami ale ostatnimi czasy to ulega poprawie. I pomijając pewne wygórowane oczekiwania twórców może kiedyś doczekamy czasów kiedy człowiek pójdzie do kina na świetną ekranizacje lektury szkolnej, ponieważ książki mają już takowe.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…