Przejdź do głównej zawartości

Paulina Hendel - Zapomniana Księga [seria]

Cześć, dzisiaj przychodzę do was z debiutancką serią polskiej autorski Pauliny Hendel. Wydaje mi się, że niektórzy z Was mogą kojarzyć ją z jej kolejną książką "Żniwiarzem", będący początkiem nowej serii. Ja jednak chciałbym Wam przypomnieć, wykorzystując okazję, że nareszcie mam już komplet książek w wersji fizycznej. Można by nawet powiedzieć, że mam pełen komplet Zapomnianej Księgi, poczynając od cyfrowej [pierwszy tom nawet z autografem], poprzez audiobooki [niestety nie słuchowiska], a kończąc na wydaniach fizycznych.
Seria opowiada o świecie po przejściu impulsu elektromagnetycznego i kilku innych niezbyt szczęśliwych wypadków. A jakby tego było mało, okazuje się, że wszelkie demony typu: strzyga, utopiec czy bies. Są nie wybrykiem wyobraźni a rzeczywistością. Nie będę się wdawał w szczegóły, ponieważ nie chciałbym Wam psuć przyjemności poznania serii samemu. Ja czasami łapałem się na tym, że myślałem o serii jak o "wiedźminie dla młodzieży". Tak zdaje sobie sprawę, że jest to pewne uogólnienie, ale mam nadzieję, że wybaczycie mi je.
Seria napisana jest łatwym językiem, a bohaterowie są stworzeni w ten sposób, iż bardzo szybko zaczynamy pałać do nich sympatią. Mało, tego gdy wrócicie do serii po jakimś czasie, zaczniecie dostrzegać elementy, których nie było widać za pierwszym razem. Osobiście czytałem całą serię około sześciu razy. Nie licząc okazjonalnego wracania i czytania wybranych fragmentów. Niestety nie jestem tak bardzo zadowolony z doboru lektora w wersji audio serii. Nie, żebym, miał coś do pana Rocha Siemianowskiego, po prostu nie przypadł mi do bohaterów książek.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…