Przejdź do głównej zawartości

Olimpijscy Herosi [seria] - Rick Riordan


Przedstawiam Wam jedną z popularnych serii młodzieżowych wydanych w cyklu o Percym Jacksonie.


 Wyobraźcie sobie, że bogowie istnieją. Bogowie z wierzeń starożytnych Greków i Rzymian. Z czasem zmieniają się, ale nadal istnieją. A co za tym idzie wszystkie mity również okazują się prawdziwe. W tej serii poznamy dwa obozy półbogów rzymski oraz grecki. Pojawia się wielu bohaterów nowych plus kilku z poprzedniej serii autora. Książka jest przedstawicielem nowoczesnej literatury akcji dla młodzieży, ale dla tej młodszej młodzieży. Co niestety widać w tworzeniu głębi postaci. Niestety postacie mimo potencjału są wyjątkowo płytkie i jednowymiarowe. Pewnym rozczarowaniem jest ostatni tom serii, a właściwie ostatnia potyczka. Praktycznie od pierwszego tomu przygotowujemy się do niej, a ta okazuje się dużo bardziej nudna od pierwszych potyczek w pierwszym tomie. Dodatkowo bardzo szybko się kończy (ale to akurat jest plusem, nie musimy czytać nudów zbyt długo). a także w piątym tomie co jakiś czas wychodzi na pierwszy plan pewien wątek który pewniakiem jest zaplanowany jako główny wątek nowej serii [seria o Apollu], i to też nie jest dobrym wyjściem, gdyż czytelnik może sobie pomyśleć iż autor nie wiedział jak zakończyć te wątki i wrzuca reklamę swojej nowej serii którą notabene ma dopiero w planach (ponieważ dopiero ją wymyślał w trakcie tworzenia tej). Poleciłbym tę serię osobom które nie wiedzą jak rozbudzić zainteresowanie wierzeniami starożytnych Greków i Rzymian, ale są one tutaj brane bardzo wybiorczo i wygodnie zmieniane tak by pasowały do wizji pisarza. Nie wszystkim może takie podejście odpowiadać. Dodatkowo nie mam pojęcia dlaczego autor zdecydował się na bardzo silne zaznaczenie emocjonalnej więzi bohaterów. Każdą postać po prostu wiąże w parę z inną. Nie tak się buduje zaufanie zespołu oraz świadomość, że jako drużyna i jedność są niedopokonania. I mimo mojego narzekania oraz świadoości, że nie wezmę ani poprzedniej serii ani tych późniejszych bawiłem się dobrze czytając serię.
Jeszcze taka mała informacja. Po zdjęciach możecie zauważyć, że mam "Pamiętniki Półbogów", i nie opowiadałem o nim, premilczałem to ponieważ ta książeczka nie została przeze mnie doczytana do końca. Mimo wielu starań z mojej strony i pewnego zainteresowania tematem książka nie była w stanie przekonać mnie do siebie. 
A wy czytaliście serię bądź macie ją w planach? Z chęcią poczytam Wasze komentarze.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…