Przejdź do głównej zawartości

Jack: Pogromca Olbrzymów [2013] - Opinia filmu


Opis marketingowy:

Alternatywna wersja bajki o Jasiu i magicznej fasoli. Młody rolnik Jack bierze udział w wyprawie do królestwa olbrzymów, by ocalić porwaną księżniczkę. 


Opinia:

Mam pisać szczerze? Chcecie tego? No dobra. Ta produkcja jest tak dziurawa, naiwna i naszyta schematami, że tak naprawdę posiada mało własnej treści. Nie wierzycie? Udowodnię Wam. Jest biedny parobek o złotym sercu oraz wielkiej naiwności. Jest piękna księżniczka która wymyka się z pałacu omijając straże za przebranie mając ciemny płaszcz. Jest mężczyzna obiecany księżniczce który pragnie tylko władzy. Jest starożytny artefakt dzięki któremu można zdobyć kontrolę nad pewnymi istotami. Jest król który w razie zagrożenia zamiast pierwszy uciekać stoi w pierwszym szeregu. Dość przyznać, że z wszystkich postaci najbardziej w pamięci zostają olbrzymy. Film trwa 114 minut i z całego filmu jest tylko jedna ciekawa scena. I żeby nie było iż wymagam od bajki jakiejś głębi, można zrobić fajny film na podstawie bajki i to w taki sposób aby nie był tak płytki. Jestem pewny, że macie w swojej pamięci takie adaptacje. Prawdopodobnie znam powód takiej miałkości, podejrzewam [podkreślam to słowo], a mianowicie chodi mi o grupę docelową filmu. Podejrzewam iż gdyby podnieść kategorię do +16 albo nawet +18 to można by było dodać trochę życia w cały ten świat. Według mnie dużo lepszym filmem jest Czarownica niż to coś.

Zwiastun:Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…