Przejdź do głównej zawartości

Jutro [seria] - John MarsdenChciałbym Wam przybliżyć serie australijskiego pisarza skierowaną do młodzieży ale stworzoną w sposób tak plastyczny oraz realistyczny, że człowiek zastanawia się jakby zareagował na ich miejscu.

 Może przybliżę Wam ogólną sytuację, tak bez wdawania się w szczegóły. Otóż seria opowiada o grupię przyjaciół z małego miasteczka w Australii. Na krótko przed powrotem do szkoły postanawiają oni wyjechać na biwak. I mimo początkowych oporów rodziców niektórych z nich udaje im się zdobyć zgodę i wyjechali na Szew Krawca, jest to jakiś masyw w Australii. Nie znam się i nie wiem czy istnieje on w rzeczywistości czy jest tylko fantazją autora. Nasza grupka bohaterów postanawia spędzić swój biwak w tak zwanym "piekle". Spędzają tam miło czas na beztroskiej zabawie, chociaż pewnej nocy był pewien incydent ale szybko o nim zapominają. Lecz po powrocie do domów okazuje się, że są one opuszczone a zwierzęta są martwe z głdu bądź pragnienia. Dodatkowo nie prądu ani wody. Początkowo nie wiedzą co się dzieje ale udaje im się dowiedzieć, że wrodzy żołnierze najechali ich kraj. Nie wiedzą czy tylko u nich czy może cały. Nasi bohaterowie postanawiają walczyć o swój kraj i wolność. I przy pomocy całej swojej wiedzy i rzeczy które mają i mogą w jakiś sposób zdobyć próbują utrudnić działanie wrogiej armii. Autor wprowadził narrację pierwszoosobową a naszą narratorką która opisuje wszystko przez co przechodzą jest jedna z bohaterek, Ellie. Pisarz potrafi pokazać jej poczynania oraz uczucia dość dobrze i realistycznie. Cóż poradzić. Może powiem tak. Gdy trafiłem na pierwszy tom serii w sprzedaży były trzy a od czwartego czekałem niecierpliwie na kolejne części. Tak bardzo książka przypadła mi do gustu, że zakupiłem również serię "Kroniki Ellie", które są dalszymi przeżyciami bohaterki. Pierwszy tom serii doczekał się nawet ekranizajci, nie jest taka najgorsza ale niestety sprzedaż nie spełniła oczekiwań i kolejne tomy już nie zostały zeekranizowane. Polecam Wam tę serię.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…