Przejdź do głównej zawartości

Mroczne Materie [seria] - Phillip PullmanPrzedstawiam Wam świetną i oryginalną serię z gatunku fantastyka która mimo młodzieżowych korzeni nadaje się równie dobrze dla dorosłych odbiorców. Seria nie jest naiwna i obie grupy odbiorców znajdą tam coś dla siebie.
Mroczne materie dzieją się w kilku światach jeden z nich jest taki jak nasz. W drugim rónicą którą zobaczycie na początku są dajmony przy każdym człowieku. Same dajmony są w formie zwierząt i przybierają formę taką jak charakter człowieka. Są niczym ..., nie tego Wam nie zdradzę sami sprawdźcie. Seria ma dwoje głównych bohaterów ale ci z drugiego planu również mają swoje pięć minut. I o rany, chciałbym aby w innych książkach postacie drugoplanowe były tak pełne głębi jak tutaj. Jednak tak naprawdę to głównym bohaterem nie są postacie na pierwszym planie, a coś innego. Coś czego nie zdradzę Wam. Mała uwaga dotycząca zdjęć. Tom pierwszy i trzeci w mojej kolekcji pochodzą z nowszych wydań, natomiast tom drugi jest starszy dlatego jest troszeczkę inny. Dodatkowo prawy róg uszkodził mi się dlatego też zasłoniłem go palcem. Widziałem kiedyś wszystkie tomy wydanie w jednej książce ale niestety nie jest on dostępny. Może kiedyś się uda. Pierwszy tom serii, został zekranizowany pod tytułem "złoty kompas", niestety tylko pierwszy. Film może i nie jest wysokich lotów, ale da się go przyjemnie obejrzeć.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…