Przejdź do głównej zawartości

Dave Rudden - Rycerze pożyczonego mroku tom 1

Książka którą zacząłem czytać dlatego, że "Opactwo stu zbrodni" mimo dużej ilości szans nie przekonało mnie. Zacząłem czytać dziś i tego samego dnia skończyłem, co chyba mówi samo za siebie. Jednak wy czekacie aż powiem coś więcej. Prawda? A zatem zapraszam na dalszy ciąg tego posta.

-----------------------------------------------------------------------------------

Okładka:


----------------------------------------------------------------------------------------------

Opis marketingowy:

Dla miłośników Zwiadowców, Percy’ego Jacksona i Harry’ego Pottera!!! Dla miłośników Zwiadowców, Percy’ego Jacksona i Harry’ego Pottera!
Fantasy pełne humoru!

Pierwszy tom nowej serii o osieroconym chłopcu, który nagle dowiaduje się, że należy do tajnej armii, chroniącej świat przed rasą cienistych Potworów.

Grey umieścił palec pośrodku cienia.
– Co to? – spytał.
– To cień – odparł Denizen, marszcząc brwi.
– Wcale nie – zaprzeczył Grey. – To są drzwi.

Denizen Hardwick nie wierzy w magię, aż pewnego dnia wpada w sidła potwora stworzonego z cieni, a potem na własne oczy widzi, jak ów potwór zostaje zniszczony przy użyciu słowa stworzonego ze słonecznego blasku.
Takie przeżycie zmienia perspektywę.
Teraz Denizen będzie miał okazję się przekonać, że poza światem, który zna, istnieje jeszcze jeden. Świat żyjącego mroku, gdzie czyha niewidzialny wróg.
Na szczęście między ludzkością a cieniami stoją Rycerze Pożyczonego Mroku.
Na nieszczęście Denizen jest jednym z nich.
Zwycięzca Senior Children’s Book of the Year at BGE Irish Book Awards 2016
Nominacje do: North Somerset Teacher’s Book Award 2016
Longlisted for Redbridge Children’s Book Award 2017
Guardian’s Best New Children’s Books Summer 2016

źródło opisu: www.wydawnictwo-jaguar.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Opinia:

Proszę Państwa, oto przed Wami świetny relaksator dla młodzieży i dorosłych którzy nadal mają w sobie dziecko. Jeśli tylko potraficie czytać bez patrzenia na dość płaskich bohaterów i kilka klisz z innych dzieł to bedziecie się świetnie bawić. Jeśli chodzi o klisze, to nie są one przeniesione 1:1 ze zmienionymi imionami. Nie, o to się nie bójcie. Raczej są to ogólne koncepcje które przyjęły się w innych książkach z tej grupy docelowej. Np. bohater który nie ma pojęcia o swojej przeszłości. którego rodzice zginęli w walce, ale jemu powiedziano, że w wypadku samochodowym. Ma wielką moc o której nie ma pojęcia. Wielkie zło mogące zniszczyć świat. podział ludzi na zwykłych i tych obdarzonych mocą, itp. Pisarz ma bardzo lekki styl i te 312 stron [jeśli wierzyć lubimy czytać, ja mam wersję elektroniczną i ustawiłem sobie preferencje tak iż zmieściłem je na 120], wręcz same się pochłaniają. Korzystając z okazji iż piszę to w październiku i za dwa miesiące święta to chciałbym zwrócić waszą uwagę na fakt iż jest to dobry prezent dla czytelnika któremu podobał się cykl o Harrym Potterze. Książka ma przewidywalną fabułę i nie będę  niej mówić, ale ma za to interesująco wykreowane złe postacie. Jeśli chodzi o kolejne części to nie wiem czy będę czytać, dlatego, że mimo pozytywnego wrażenia i fajnego odprężenia przy niej, to ja czytam dość dużo i mogą mi umknąć kolejne jej tomy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…