Przejdź do głównej zawartości

Świat Czarownic (cykl) - Andre Norton
 Jako, że mój poranny post tak naprawdę mało wnosił na bloga, postanowiłem pokazać więcej siebie. Chciałbym Wam przedstawić cykl książek [chociaż przez długi czas nazywałem ją serią], dzięki któremu pokochałem fantastykę. Chodzi mianowicie o Świat Czarownic który jako mały szczyl nalazłem w biblioteczce rodziców a po przeczytaniu "Kryształwego Gryfa", przeniosłem wszystkie książki do swojej biblioteczki mieszczącej się pod poduszką. Wiem, że czytałem ten cykl dość długo [chyba około dwóch miesięcy], ale wiecie szkoła, lekcje i dziecięce zabawy. Najczęściej było tak, że jak kładłem się do łóżka to spod poduszki wyciągałem książkę i czytałem dopóki rodzice nie zauważyli, że pali się światło. W tamtych latach troszkę żałowałem iż nie mam latarki czołówki i przynosiłem sobie lampkę z biurka oraz kierowałem jej światło tak by padało na poduszkę. Ale skończmy te wspominki, cykl "Świat Czarownic", to zbiór książek z tylko jednym punktem wspólnym świat wraz z czasem przedstawionym. Chociaż przy czasie to nie do końca, gdyż jest tam pewien zakres czasu. Poszczególne książki można czytać w obojętnie jakiej kolejności gdyż większość z nich to jednotomowe zamknięte dzieła. Napisałem większość? Tak, ponieważ czasami trafiają się mini serie dwu- albo trzy-częściowe, jak na przykład "Kryształowy Gryf". Uniwersum świata czarownic przekonało mnie pokazaniem magii, całkowicie innym niż sobie do tej pory wyobrażałem. Dodatkowo poszczególne frakcje/rasy/ugrupowania również są opisane bardzo bogato i w sposób nienachalny. Do dziś pamiętam, że w wyobraźni często odwiedzałem Sokolników i ich ... [ale nie będę tu tego pisał gdyż mogłoby to być uznane za spojler].

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…