Przejdź do głównej zawartości

Juliusz Verne - ogólnie o autorze

Chciałbym napisać Wam troszeczkę o autorze który znany jest głównie ze swoich trzech dzieł [W 80 dni do okoła świata], [20.000 mil podmorskiej żeglugi] i [Podróż do głębi Ziemi]. Jednak ma on również inne, nie mniej udane książki. Jednak, zanim dojdę do jego bibliografii najpierw trochę suchych faktów.

Data i miejsce urodzenia: 8 lutego 1828 Nantes, Francja
Data i miejsce śmierci: 24 marca 1905 Amiens, Francja
Narodowość: Francuz
Język: francuski
Gatunki: dramat, science fiction

[więcej informacji o autorze tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jules_Verne]
Jak patrzeć na jego dzieła tak z dzisiaj, to nie wiem czy wydano by autorowi chociaż jedną pozycję. Nie mówię, że były złe, przeciwnie są świetne i bardzo dobrze się je czyta ale do jego dzieł mogliby się przyczepić ludzie których drażni nazywanie czarnoskórych "murzynami", czy nakreślanie klas społecznych. Nie mówię o niewolnictwie a o podziale społeczeństwa ze względu na szlachtę i służbę. Mi to nie przeszkadza, ponieważ jego dzieła toczą się w czasach gdy takie elementy były na porądku dziennym ale wiem, że istnieją osoby przewrażliwione.
Na skanach [aparat coś mi się zepsuł, i teraz pozostaje mi tylko korzystanie z tego w telefonie lub skaner], widzicie okładki posiadanych przeze mnie książek autora, oprócz nich czytałem też kilka innych ale były to egzemplarze z biblioteki i obecnie ich nie mam. 


Egzemplarze które posiadam to wydania z:
Dwa lata wakacji - 2003
Piętnastoletni Kapitan - 1989
Tajemnicza Wakacji - 1974
Wokół Księżyca - 1975
Pięć tygodni w balonie - 1975Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Marcin Mortka - Żółte Ślepia [PRZEDPREMIEROWA]

Jest to druga książka jaką dostałem przed oficjalną premierą. Wiecie, nie spodziewałem się, że książka ta aż tak bardzo mi się spodoba. Żałuje, że nie natrafiłem wcześniej na pióro tego pisarza. Ale skończmy ten wstęp i przystąpmy do opinii czy recenzji książki.

------------------------------------------------------------------------------------------------------ Okładka:
Wydawnictwo: Uroboros Premiera: 26 luty 2020
------------------------------------------------------------------------------------------------- Opis marketingowy:

Najnowsza fantastyczno-historyczna powieść Marcina Mortki!
Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice. Jednak na książęcym dworze coraz w…

K. C. Archer - Instytut [PRZEDPREMIEROWA]

Cześć, przychodzę do Was z książką którą dostałem pod koniec grudnia jednak w wyniku innych obowiązków zacząłem ją czytać dopiero po Sylwestrze. Chciałem też wytłumaczyć się z mniejszej niż zwykle ilości ilustracji w tekście. Jest to spowodowane wersją którąż otrzymałem. Po prostu nie miała ona wbudowanej okładki a tylko w takim przypadku zrobiłbym zdjęcia wersji elektronicznej. No nic, ja już Was nie odciągam i zapraszam do poniższego tekstu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:

Wydawnictwo: Uroboros
Seria: Instytut
Premiera: 29 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.

Kiedy seria złych decyzji prowadzi Ted…

Oliwia Tybulewicz - Kropla Nadziei

Po długiej przerwie od czytania, spowodowanej niemocą czytelniczą a później innymi zajęciami wracam z kolejną przeczytaną powieścią. Jest to krótka książeczka, którą możnaby spokojnie w jeden, dwa dni ukończyć.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Okładka:


Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Seria: Kropla Życia
Premiera: 1 stycznia 2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opis marketingowy:

Zadawanie się z wampirami to same kłopoty, o tym wie praktycznie każdy, ale gdy topnieją oszczędności, wykonanie drobnego zlecenia dla hrabiny Kraus wydaje się nie najgorszym pomysłem. Do czasu.
Jaką historię kryje ekskluzywny kamień z zielonym oczkiem? Czy Artur coś ukrywa? I kiedy w końcu skończy się remont w domu Sabiny?!
Pub Luna raz jeszcze zaprasza w swe progi!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opinia:


 Po…