Juliusz Verne - ogólnie o autorze

Chciałbym napisać Wam troszeczkę o autorze który znany jest głównie ze swoich trzech dzieł [W 80 dni do okoła świata], [20.000 mil podmorskiej żeglugi] i [Podróż do głębi Ziemi]. Jednak ma on również inne, nie mniej udane książki. Jednak, zanim dojdę do jego bibliografii najpierw trochę suchych faktów.

Data i miejsce urodzenia: 8 lutego 1828 Nantes, Francja
Data i miejsce śmierci: 24 marca 1905 Amiens, Francja
Narodowość: Francuz
Język: francuski
Gatunki: dramat, science fiction

[więcej informacji o autorze tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jules_Verne]
Jak patrzeć na jego dzieła tak z dzisiaj, to nie wiem czy wydano by autorowi chociaż jedną pozycję. Nie mówię, że były złe, przeciwnie są świetne i bardzo dobrze się je czyta ale do jego dzieł mogliby się przyczepić ludzie których drażni nazywanie czarnoskórych "murzynami", czy nakreślanie klas społecznych. Nie mówię o niewolnictwie a o podziale społeczeństwa ze względu na szlachtę i służbę. Mi to nie przeszkadza, ponieważ jego dzieła toczą się w czasach gdy takie elementy były na porądku dziennym ale wiem, że istnieją osoby przewrażliwione.
Na skanach [aparat coś mi się zepsuł, i teraz pozostaje mi tylko korzystanie z tego w telefonie lub skaner], widzicie okładki posiadanych przeze mnie książek autora, oprócz nich czytałem też kilka innych ale były to egzemplarze z biblioteki i obecnie ich nie mam. 


Egzemplarze które posiadam to wydania z:
Dwa lata wakacji - 2003
Piętnastoletni Kapitan - 1989
Tajemnicza Wakacji - 1974
Wokół Księżyca - 1975
Pięć tygodni w balonie - 1975Komentarze